contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  שיקום בקהילה

  עד לפני כמה שנים, כל אדם שנחשב לפגוע נפש היה חריג. המדינה הייתה מכניסה אותם לבידוד, אשפוזים פסיכיאטרים ממושכים והם היו מרגישים אומללים. התחושה הייתה מאוד קשה, שכן כל מי שהיו לו בעיות נפשיות היה נחשב לבן אדם שעדיף שלא להיות בקרבות. בשנים האחרונות המודעות לפגיעה נפשית הפכה להיות מנת חלקנו, כי כמעט ולא קיים אדם אחד שלא חווה טראומה בחייו, העדויות רק הולכות וגדלות, הנולד צורך רב בתהליך שיקום בקהילה. סניטי – מבית רוח ים הנו מסגרת מצוינת לאנשים שרוצים לעבור תהליך שיקומי מהטראומה שחוו, והם עוזרים להם לעבור שיקום מלא, תוך הכוונה, ייעוץ, הכלה ותמיכה רבה עד שהם ירגישו מוכנים להשתלב בחזרה בקהילה.

  שיקום בקהילה של נפגעי נפש

  למה בעצם אנשים שחוו טראומה צריכים שיקום בקהילה? בגלל שמדובר בהפרעות נפשיות שנולדות מאירועים טראומטיים קשים, שגורמים להם לראות ולהתנהג בתוך המציאות בצורה שונה, הם מרגישים צורך במקום שיעזור להם לחזור לעצמם, להצליח לקיים מערכות יחסים חברתיות שעושות להם טוב, להשתלב ולפתח קריירה, לנהל אורח חיים עצמאי שהם יכולים לחיות בתוכו טוב, והשיקום לגמרי עוזר להם ומפתח אותם עד למצב שבו הם מצליחים להשתלב חזרה בקהילה.

  מרכזי שיקום

  היום קיימים לא מעט מקומות של שיקום בקהילה, ברובם מקבלים טיפול, ייעוץ, הדרכה וכלים להתמודדות עם המצב הנפשי הקשה. חלק גם שמים דגש על השתלבות בקהילה, ועוזרים להם להיות עצמאיים ככל האפשר ולהתקדם לשלב הבא בחייהם. תהליך השיקום משתנה בין מרכז למרכז, לכל אחד יש סל שיקום לו זכאיים נפגעי הנפש. כך שמלבד התמיכה הנפשית לה הם זקוקים, הם גם מקבלים עזרה בדיוק למצב בו הם נמצאים, הכוונה לתעסוקה ועוד. בנוסף, תהליך השיקום עוזר להם להגיע לאיזון נפשי, להתמודד עם המצב הטראומתי הקשה שהם חוו, להחזיק דירה באופן עצמאי ולקיים אורח חיים חופשי, מלא מכל הבחינות.

  לסיכום, סניטי – מבית רוח ים הוקם לפני המון שנים בעיקר כדי לסייע לפגועי נפש ולעזור להם להתמודד עם מצבם הנפשי עד לרמה הכי טובה שאפשר. הם עוטפים אותם בכלים מצוינים ומאפשרים להיות לחשוב ולהתנהג בעצמאיות כמו שהם רק חלמו.

  שיקום בבריאות הנפש

  פגועי נפש אלו אנשים שחוו טראומה או אירוע קשה שגרם להם לחוסר תפקוד פיזי אך גם נפשי. אלו אנשים שהטראומה השאירה אותם מאחור, עם המראות הקשים, המחשבות הטורדניות ועם התסמינים הבריאותיים והנפשיים שמקשים עליהם להיות בני אדם נורמטיביים, שרק רוצים לחיות את חייהם בטוב ובשלום עם עצמם. הטראומה גורמת לאנושות להתכווץ, היא מחדירה באדם תחושות פחד, אימה, חרדה, דיכאון, כעס, עצמאות, אפתיות אך גם דפיקות לב מואצות, זיעה קרה בלילה, זיעה חמה ביום, בעיות שינה ומציאות שהיא לגמרי הפכה להיות עולמם הפרטי, כשהסביבה כמעט ולא יודעת שכל אלו מתחוללים בגופם ובמוחם. שיקום בבריאות הנפש עוזרת לאנשים שחוו פגיעה נפשית, שהיא לא רק טראומתית, אלא גם עם מוגבלויות ונכויות פיזיות, שנובעות מפגיעה נפשית, לתפקד ולחזור למצב שבו הם יכולים לתפקד בקהילה ולבד. סניטי – מבית רוח ים הוקם במיוחד עבור המצבים האלו, בהם אנשים זקוקים להכוונה, עזרה וייעוץ כדי להמשיך בחייהם הטובים. הם מלווים אותם מהרגע הראשון בו הם זקוקים לאבחנה ועד לעזרה המקצועית הכה חשובה עבורם.

  טיפול ושיקום בבריאות הנפש

  אנשים שמגיעים עם פגיעות נפש לשיקום בבריאות הנפש, הם למעשה ניסו הכל. מהשלב שבו הם ניסו לבד להתמודד עם הפגיעה הנפשית שחוו, עד לשלב שבו הם קרסו ולא הצליחו להמשיך יותר. פגיעה נפשית שמתפתחת באדם, גורם גם למוגבלות פיזית שמונעם מהם להמשיך ולתפקד כרגיל ובשגרה. השיקום עוזר להם, ובו הם מקבלים טיפול תרופתי, נפשי ועוזים להם לבנות מערכת התנהגותית, תמיכה משפחתית ונותנים להם כלים להתמודד עם המצב שלהם עד להשתלבות בחזרה בקהילה ובחיים הרגילים.

  שיקום והחלמה בבריאות הנפש

  מלבד ההשתלבות חזרה לקהילה, האנשים שבוחרים להגיע לשיקום בבריאות הנפש רוצים להגיע למטרה שהיא החלמה. החלמה נפשית. השאיפה במהלך השיקום שהמתמודד עם המגבלה הפסיכיאטרית יוכל לממש את חלומותיו, להתנהג טבעי ולייצר לעצמו תשתית טובה, נוחה ובסיסית של חיים בתוך הסביבה הפרטית, המשפחתית והחברית.

  לסיכום, סניטי – מבית רוח ים עוזר לאנשים כבר שנים רבות לשקם את הבריאות שלהם. משלב האבחון הראשוני בו מבינים את חומרת המצב ועד למתן טיפול, ייעוץ והכוונה להמשך תהליך ריפוי עמוק.

  אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   מדוע יש צורך של שיקום בקהילה בגיל מבוגר

   הודות להתקדמות תעשייתית מהירה, המצב הדמוגרפי במאה ה-20 התפתח כך ששיעור הקשישים והקשישים גדל בהתמדה. הסטטיסטיקה של האו"ם מראה את הדברים הבאים: בשנת 1950, מספר האנשים בני 60 ומעלה בעולם עמד על 214 מיליון איש, לאחר 25 שנים נוספות נתון זה עלה ל-350 מיליון ונשאר כך עד סוף המאה. התחזית לשנת 2025 מעמידה את הנתון על מיליארד אנשים מבוגרים. לכן בעיית שיקום בקהילה בגיל מבוגר הופכת דחופה יותר ויותר.

   מגמת ה"הזדקנות" של אוכלוסיית כדור הארץ קשורה לעלייה בתוחלת החיים. גם ההבנה של מהי זקנה משתנה: אדם בן 50, שבמאה הקודמת היה נחשב לזקן עמוק, אינו כזה עבורנו ולרוב אינו תופס את עצמו ככזה, ממשיך לנהל אורך חיים פעיל. אולם למרות הנוחות היומיומית וכל הישגי הרפואה, הגוף עדיין משתנה עם הגיל – הוא נחלש, צובר רעלים ונשחק. בגיל מבוגר אנשים מועדים למחלות עמוד השדרה, ארתרוזיס ודלקות פרקים, סוכרת ומחלות לב וכלי דם, שבגללן אתה יכול לאבד את הניידות ואת היכולת לשרת את עצמך. קשיש מאוים בחוסר אונים, בדידות וקיום עגום למדי, ולכן הוא זקוק לא פעם לשיקום. כך גם יכול להיות על רקע נפשי או על רקע טראומה כלשהי…

   מרכז רוח ים Sanity הוקם על מנת לתמוך באנשים הזקוקים לטיפול נפשי על מנת להשתקם הן על רקע נפשי והן על רקע פגיעה או שינוי כלשהו. הצוות המנוסה עוטף את המטופלים בתמיכה מקצועית שהם כ"כ זקוקים לה תוך כדי מתן כלים להתמודדות עצמית במצבים הלא פשוטים.

   הצורך של אנשים מבוגרים בסיוע פסיכולוגי

   אנשים מבוגרים זקוקים לא רק לתמיכה בבית ולטיפול רפואי, אלא גם להגנה סוציאלית, כמו גם לסיוע פסיכולוגי. מומלץ גם שיקום בקהילה. עם הפרישה, אנשים רבים נושרים מחיי חברה פעילים, ואז חסרה להם המוטיבציה להצטרף אליהם שוב, כבר בסטטוס חדש. דרוש כאן שיקום חברתי.

   תהליך ההסתגלות מחדש בגיל מבוגר איטי יותר

    קשיש ויקיריו צריכים להיות סבלניים: ההחלמה יכולה להימשך זמן רב למדי…

   אם אתם מודאגים ממצב של הוריכם המזדקנים – פנו אלינו לייעוץ ראשוני ולא מחייב. דרכי יצירת הקשר נמצאים בדף "צור קשר".

   שיקום בבריאות הנפש של חולים עם תסמונת פוסט-COVID

   חולים עם COVID-19 מדווחים לעתים קרובות על הביטויים הפסיכיאטריים הבאים: טירוף דעת או בלבול (עד 65%), תסיסה או התעוררות (עד 69%), חרדה (34%), דיכאון (28%) ובעיות שינה. סיכון מוגבר להשפעת המחלה על בריאות הנפש אופייני לאנשים מבוגרים ולאנשים עם תהליכי דמנציה.

   לאחר ששוחררו מבית החולים עם בדיקת תגובת שרשרת פולימראז שלילית, ל-X חולים יש לפחות סימפטום אחד הקשור לזיהום לפני שישה חודשים. הבעיות הפסיכולוגיות השכיחות ביותר בתקופה זו הן הפרעות דחק חריפות (18.6%), תסמיני חרדה ודמורליזציה (26.7%), דיכאון (10.5%) ואבל מסובך (8.1%). בין הסיבוכים הפסיכיאטריים של COVID-19, דיכאון, הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD), הפרעת פאניקה, כמו גם תסמונת עייפות כרונית ופגיעה באיכות החיים מושכים תשומת לב.

   אפילו שנה לאחר השחרור, לניצולים מהמהלך הקריטי של המחלה יש הפרעות נפשיות מתמשכות בצורה של חרדה, דיכאון ופוסט טראומה. לרוב החולים עם תסמונת מצוקה נשימתית חריפה הייתה היסטוריה של פגיעה קוגניטיבית, כולל פגיעה בריכוז, זיכרון ומהירות תהליכי החשיבה בתוך שנה לאחר המחלה (ערפל מוחי).

   יתרה מכך, צוות רפואי צריך לשים לב לבריאות הנפשית של חולים עם COVID-19, ללא קשר לחומרת המחלה, ובמידת הצורך להעריך תפקודים נפשיים אינדיבידואליים ולקבוע את הסבירות להפרעות נפשיות. שיקום בריאות הנפש צריך לכלול התייחסות לצרכים הפסיכולוגיים של המטופל בכל שלבי הטיפול.

   מרכז רוח ים Sanity מציע מטפלים מקצועיים ומנוסים בתחום שיקום בבריאות הנפש.  אתם לא לבד! אנחנו נתמוך בכם במהלך הטיפול שתעברו אצלנו לאחר אבחון ראשוני.

   אפשרויות של תרופות נטורופתיות בהחלמה ממחלות נפשיות

   • זעפרן הוא צמח מרפא בעל תכונות נוגדות פרכוסים, אנטי דלקתיות, נוגדות גידולים, נוגדות חמצון, וכן פרוקוגניטיביות ונוגדות דיכאון.
   • כורכומין הוא המרכיב הפעיל בתבלין הכורכום בדרום אסיה, המשמש ברפואה הסינית המסורתית לניהול יעיל של מתח ותסמיני דיכאון. בנוסף לתכונותיו נוגדות הדיכאון, כורכומין משפר את הנוירוגנזה בהיפוקמפוס, בדומה לאימיפרמין.
   • מגנזיום קרבונט מעורב במספר תהליכים ביוכימיים החיוניים לתפקוד מערכת הלב וכלי הדם, העיכול, האנדוקרינית והשרירים

   ויטמין B6 (פירידוקסין) הוא קואנזים של מספר אנזימים הממלאים תפקיד חשוב במטבוליזם הכולל של חומצות אמינו ותורם להצלחה בתהליך שיקום בבריאות הנפש.

   אמצעים נוספים

   בנוסף לפריטים ה"סטנדרטיים" הללו, חלק מהמטופלים עשויים לדרוש התערבות מיוחדת. למשל, שיקום נוירופסיכולוגי אישי לאחר אירוע מוחי, פגיעת ראש והתערבויות נוירוכירורגיות, ואימון קוגניטיבי.

   אם אתם רוצים להיות חלק מקהילת המחלימים שלנו – מחכים שתצרו אתנו קשר בכל הדרכים המפורטים באתר.

   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support