contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  איזון נפשי

  המשימות, המטלות, העבודה והשגרה מפעילים אצלנו את מנגנון הלחץ שבאופן אוטומטי מנהל אותנו. אם נשים לב כשאנחנו נפגשים עם סיטואציות חדשות, שהן לא חלק מהשגרה היומיומית שלנו, אנחנו יכולים להגיב בהתקפי זעם ובכעסים רבים שבהבנה העמוקה יותר – יש רצון לברוח או להילחם ממשימות חדשות שמערערות את הקיימות. בתוך המערכת המורכבת הזו שאנחנו מתמודדים איתה, מתערער איזון נפשי שלנו, ומה שבעבר היה מתפרש אצלנו הישרדות, כעת יכולה להיות הבנה שמדובר בהתמוטטות. כדי להגיע לאיזון שלנו, למצב בו שאנחנו מרגישים טוב עם התחושות, הרגשות וההתנהגות הפיזית מאוד חשוב להתייעץ עם איש מקצוע שיוכל לתת לכם כלים מהותיים להתמודדות עם העומסים השונים, וללמד אתכם לווסת אותם. סניטי – מבית רוח ים עונים בדיוק על המענה הזה, ויכולים לעזור ולסייע לכם להתמודד עם המשברים הנפשיים השונים איתם אתם מתמודדים לאורך החיים.

  מה קורה כשהגוף יוצא מאיזון נפשי?

  הלחץ שאנחנו מתמודדים איתו ביום יום, מוביל להמון מצבים שאנחנו חווים בשוטף אך לא מבינים שיש קשר ביניהם לבין הלחץ התמידי שיש בגוף שלנו. אם לדוגמה יש לחץ כלכלי בשל הוצאות רבות, עם הלחץ מגיעה גם החרדה, המחשבות הטורדניות, דפיקות הלב, בעיות השינה וכדומה. אך יציאה מאיזון נפשי לא מתבטאת רק במצבים לחוצים שבשגרה, אלא גם כשיש דאגה לחבר או חברה קרובה, מחשבות על הבריאות שלנו ודברים נוספים.  בתוך כל אלו המערכת החיסונית שלנו נחלשת וכך גם מתחילות לצוץ כל מיני בעיות בריאותיות שונות שאתם לא תמיד מצליחים להבין כיצד הן התפרצו אצלכם.

  איך ניתן למזער את הנזקים?

  השלב הראשון והוא הכי חשוב בתהליך הוא לזהות שאתם חווים מצבי לחץ בלתי רגילים, שיכולים לערער את כל המנגנונים הטבעיים והטובים שאתם זקוקים להם בכל שלב. בנוסף, חשוב להבין כי דרך ההתמודדות שאתם מנסים לאורך השנים היא לא עוזרת או מקדמת אתכם, ועצם ההבנה של שניהם, כבר עוזר לכם להגיע במעט לאיזון נפשי. יחד עם זאת חשוב גם להתייעץ, לפנות לעזרה מקצועית ולבדוק כיצד ניתן למזער ככל הניתן את התופעות שאתם חווים.

  לסיכום, סניטי – מבית רוח ים בעלי מוניטין רב בלווי אנשים לאורך השנים שנקלעו למשברים נפשיים, ותוך היכרות אישית הצליחו למצוא עבורם את הדרך ואת הכלים הנכונים שיתאימו להם בצורה הכי טובה.

  איזון גוף נפש

  אנו מוקפים בטכנולוגיה שמעסיקה אותנו לאורך כל שעות היום, אם בשימוש בנייד, ברשתות החברתיות ובמוצרים טכנולוגיים שהפכו מזמן לחלק בלתי נפרד מחיינו ומחיי משפחתנו. הצורך להיות זמין ולתת מענה מידי נהיה נצרך, והתלות המתמדת בטכנולוגיה גרמה לנו להיות יותר לחוצים, לחשוב המון על סיטואציות רבות במקביל ולהתמודד איתם. אך מה קורה שיש כמות גדולה של נושאים שמצריכים מאיתנו התמודדות מידית כדי להתקדם לשלב הבא? רוב האנשים נכנסים ללחץ נפשי, ביקורת עצמית, מתמודדים עם הפרעות שינה, חרדות, בעיות עיכול, השמנה, אנורקסיה ועוד דברים נוספים ולא תמיד יודעים איך נכון לגשת לזה. אם אתם מרגישים שיש לכם רצון להגיע לאיזון גוף נפש, אבל אתם לא מצליחים לעשות זאת לבד – מומלץ לבחון מקום שבו ייתנו לכם מענה רגשי, אישי רגוע ושליו, וביחד תוכלו לפתור את כל הבעיות. סניטי – מבית רוח ים מתאימים בדיוק למה שאתם זקוקים, הם נותנים מעטפת ותמיכה מלאה לכל המצבים איתם אתם מתמודדים. יחד עם לווי צמוד, הם יוכלו להתאים לכם את סוגי הטיפולים הרלוונטיים, יעזרו לכם לקבל הדרכה מקיפה, לווי ויחס אישי.

  איך תוכלו להגיע לאיזון גוף נפש?

  חלק מתהליך איזון גוף נפש הוא יכולת לפעולה כדי להגיע לאיזון. הפעילות הראשונה שהרבה משתמשים בה הוא להיות חיובי. ברגע שאדם מרגיש טוב יותר עם עצמו, עם הגוף שלו, המחשבות והרגשות שלו, הוא יוכל להקרין את זה כלפי חוץ ואף לקבל פידבק חיובי ולשמוח. יחד עם זאת, השינוי יכול להוביל לחשיבה אופטימית ולהמעיט במעט את השינויים הפיזולוגיים שאתם מתמודדים איתם בזמן לחץ. בנוסף, פעילות נוספת שיכולה לשפר את תחושת האיזון היא פעילות גופנית, שמפרישה המון חומרים אקטיביים למוח ועוזרים לכם לחשוב, להתנהג ולפעול בצורה חיובית כלפי עצמכם וכלפי הסביבה שלנו. חוץ מהפעילויות הללו, אפשר גם לנסות לקרוא ספר טוב, לצפות בסדרה שמחממת לכם את הלב, לצייר ועוד.

  השבת איזון גוף ונפש –  לגוף ולנשמה

  כדי שתוכלו להשיב את איזון גוף נפש עליכם לנסות לפעול בעצמכם בצורה אקטיבית, אך גם לפנות לגורם חיצוני במידת הצורך שיכוון אתכם למקום הטוב שבו אתם רוצים וחולמים להיות.

  לסיכום, סניטי – מבית רוח ים בעלי ניסיון של שנים באיתור מצבים נפשיים ומתן כלים להתמודדות איתם. יחד איתם תוכלו לצאת לדרך חדשה, אופטימית ותרגישו טוב יותר עם הגוף והמחשבות שלכם.

  חוסר איזון נפשי

  מכירים את הימים האלה שאתם מרגישים שהגוף שלכם לחוץ, כל כך לחוץ שקשה לכם לחשוב ולעשות פעילויות בסיסיות? חוסר איזון נפשי נובע בדיוק מהרגעים האלה שאתם חווים לחץ ואי שקט פנימי. מדובר בתחושת מצוקה שנולדה כתוצאה מרגשות שאתם שומרים בפנים כמו: דאגה, חרדה, דכאון וכל אלו מובילים לתופעות ותחושות פיזיולוגיות בריאותיות שמשפיעות על יכולת התפקוד היומיומי שלנו. במצב שבו אנחנו שקועים בתוך לחץ נפשי, המערכת הגופנית שלנו יוצאת מאיזון, הגוף מזהה את זה ולכן הוא מגיב אם בצורה של רעידות, מחשבות טורדניות, עצבים והתקפי זעם ולחץ כל כך גדול שגורם לתחושה של כמעט עלפון, ואלו התגובות שהגוף מרים דגל ומנסה להגיד – מדובר במצב חירום. אך מלבד הסימנים האלה שהם דיי נראים לעין ואפשר לזהות אותם, יש גם תופעות נוספות שנלוות לתחושות האלה ולא תמיד אנחנו יודעים לקשר אותן לחוסר איזון – והן, דופק מהיר שלפעמים גורם לנו לחשוב שעוד רגע אנחנו מקבלים התקף לב, עלייה בתוצאות לחץ הדם, שינויים במערכת העיכול ונוספים. סניטי – מבית רוח ים מסייע לכם לזהות את חוסר האיזון לפי התסמינים שתתארו, וביחד הם יוכלו להתאים לכם תוכנית מקיפה, תוך מתן לווי צמוד, מכיל ורגיש ועד שתוכלו לזהות בעצמכם את הרגשות והתחושות ולהתמודד איתם.

  מדוע הגוף חווה חוסר איזון נפשי?

  הגוף נכנס למצב של חוסר איזון נפשי, כאשר הוא מתכונן למצב הישרדותי שהוא עוד לא בדיוק מודע לו. מטרת הגוף הוא להתמודד עם מצבי איום וסכנה ולכן הוא מכין את עצמו לנורא מכל. מדובר באתגר שהגוף מזהה, בין אם פסיכולוגי או רגשי, בשני המקרים הכאב הנפשי מכרסם וגורם לתחושות מאוד קשות בקרב האדם. אי שקט וחוסר איזון הם מבין המחלות השקטות שקיימות, והן נולדות בעיקר מהתעסוקה השגרתית, היומיומית, בעבודה, בקריירה, בגידול הילדים, בניהול הכלכלי ועוד.

  איך תדעו אם גם אתם חווים חוסר איזון נפשי?

  מומלץ להתחיל בשאילת שאלות בסיסיות שיכולות לאפיין האם גם אתם מרגישים חוסר איזון נפשי. כמו: איך השינה שלכם, האם יש לכם יקיצות פתאומיות או תחושת ערנות מוגברת? האם אתם זוכרים דברים בסיסיים כמו איפה הנחתם את המפתחות של הרכב? האם הכתפיים, הגב והשרירים שלכם תפוסים?

  לסיכום, סניטי – מבית רוח ים בעלי ידע וניסיון עשיר באבחון וזיהוי חוסר איזון רגשי ונפשי, ויחד עם הכלים והלווי הנכון, תוכלו לטפל ולהגיע לאיזון כמעט מלא.

  איזון גוף נפש

  ישנם מנגנונים רבים שבאמצעותם פעילות גופנית משפרת את תפקוד המוח.

  • ראשית, פעילות אירובית במיוחד מגבירה את זרימת הדם/זרימת הדם, אשר מספקת יותר חמצן למוח ובכך משתפר איזון גוף נפש. אפילו תנועה קטנה של הגוף יכולה להפוך אותנו מיידית לקצת יותר חכמים. כמה מחקרים אף הראו כי יכולות החשיבה שלנו יכולות להשתפר רק על ידי הליכה.
  • שנית, ההשפעות החיוביות ארוכות הטווח של פעילות גופנית בגיל צעיר מתורגמות ליתרונות אינטלקטואליים הנמשכים להמשך החיים.
  • שלישית, ישנן עדויות לכך שפעילות גופנית יכולה להשפיע על אופן פעולת הגנים. ההדלקה והכיבוי של גנים במוח הם שמשפיעים על האופן שבו המוח יכול לתפקד.

  במרכז רוח ים Sanity נותנים טיפולים למגוון רחב של מצבי נפש- פוסט טראומה, הפרעות אישיות, טראומה מינית וכו'… כל זה קורה באווירה נפלאה של ווילה עם בריכה וחדרים יפים ומרווחים ותחת השגחה של מטפלים מנוסים בגישה הוליסטית.

  איזה סוג של תרגיל טוב לנפש

  רוב היתרונות הבריאותיים המפורטים לעיל קשורים לפעילות גופנית אירובית, במיוחד אלו שאינן תובעניות מדי. קצב לב מוגבר מעט והזעה יכולים להיות מועילים, למשל, בהליכה. בנוסף, חשוב מאוד שהתרגילים יביאו הנאה ולא יגרמו לכם להרגיש מאולצים. היתרונות הללו ותחושת ההנאה הופכים את קוקטייל המוח המושלם ותורמים בהחלט לעניין של איזון גוף נפש. אם אתה שונא ריצה קלה, אל תעשה זאת למען בריאות המוח טובה יותר.

  אם המוח שלך עמוס יתר על המידה, האם כדאי לנסות להפחית את הלחץ באמצעות פעילות גופנית?

   זה תלוי בסוג התרגיל. אם משהו כמו ריצה, ריקוד או יוגה גורם לך הנאה וזה עוזר לך להירגע, אז כן. אם אתה "שרוף מבפנים" ולא רוצה להתאמן, אל תכריח את אצמך. פעילות גופנית כבדה היא מצב זמני של לחץ על הגוף שמעלה את רמות הקורטיזול, כך שזה לא יעזור לך להפחית את רמות הלחץ שלך. עם זאת, פעילות גופנית משפרת את השליטה במתח לטווח ארוך ומשפרת את תפקוד הלב ומחזור הדם. אז בטווח הארוך אתה מרוויח.

  מעוניינים ליצור קשר – דרכים ליצור אתנו קשר מפורטים באתר תחת רובריקה "צור קשר".

  אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support