contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  אשפוז פסיכיאטרי

  מחלות נפשיות ורגשיות מאלצות אנשים רבים לעבור אשפוז פסיכיאטרי במחלקות השונות. בשנים האחרונות עמדו לרשות המטופלים אפשרות להתאשפז במרפאה פרטית או בבית החולים למחלות נפש. בדרך כלל המאושפזים מטופלים למשך מספר חודשים ארוכים ולפי מצבם מחליטים האם להמשיך את הטיפול לעוד כמה חודשים ואף שנים. כיום עומדות בפני המטופלים אפשרויות טיפול רבות ומגוונות, גם במסגרת טיפוליות פרטיות שיכולות ללוות אותם, לתת להם מענה רגשי ותמיכה מלאה תוך שהות חלקית או ארוכה יותר בהתאם למצב המטופל. סניטי – מבית רוח ים נפתח בדיוק מהסיבות הללו, ומאפשרים למטופלים להגיע לאבחון על ידי פסיכיאטר, לקבל טיפול תרופתי במידת הצורך ולווי מלא על ידי אנשי צוות מקצועיים.

  מתי תצטרכו להגיע לאשפוז פסיכיאטרי?

  אחרי שעברתם אבחון מלא על ידי פסיכיאטר והוא החליט כי יש לכם צורך באשפוז פסיכיאטרי, רק לאחר מכן תצטרכו להתאשפז. הפסיכיאטר בודק את המטופל ומחליט לגבי חומרת המחלה. הוא לא יישלח אדם לאשפוז ללא כל אבחון והבחנה מלא לגבי מצבו הנפשי. האבחון מתחיל מתשאול מלא, הבנה לפי פרמטרים נפשיים, כמו: האם המטופל יכול לנהל מערכות יחסים יציבות? האם הוא מסוגל לקיים חיים רגילים של עבודה, בית והכנסה כלכלית? האם יש לו אפשרות להחזיק דירה משל עצמו? אם לפי האבחון יעלה כי הוא אינו מסוגל לעשות את הדברים הללו, אז הרופא יחליט לאשפז אותו.

  מתי מתקיים אשפוז פסיכיאטרי כפוי?

  אשפוז פסיכיאטרי כפוי יכול לקרות בכמה מצבים: האחד שהמטופל אינו מעוניין להתאשפז  והמצב השני הוא שהוא אינו מוכן להכיר בכך שהוא זקוק לעזרה מקצועית כפי שהרופא הפסיכיאטרי החליט. במידה ואין הסכמה, הרופא בודק את האופציה לאשפז אותו בכפייה וזה יתבצע אך ורק אחרי אישור משפטי. איך האשפוז הכפוי מתנהל? הרופא ממליץ על אשפוז כפוי ומגיש בקשה לבית המשפט לאישור. לאחר מכן הרופאים הפסיכיאטרים קובעים לגבי חומרת המחלה ומחליטים כמה זמן אשפוז המטופל יצטרך כדי שיהיה אפשר לטפל במצבו ביעילות. במידה והרופאים מוצאים כי יש צורך בזמן אשפוז נוסף, עליהם להגיש בקשה נוספת לאישור ולאחר מכן להמשיך ולאשפז את המטופל.

  לסיכום, סניטי – מבית רוח ים מעניקים לאורך השנים לווי פסיכיאטרי עבור מטופלים שזקוקים לאשפוז, הם מהווים מסגרת חלופית לאשפוזים פסיכיאטרים ומסייעים למטופלים להתמודד עם המשברים השונים שהם נקלעו אליהם.

  אשפוז פסיכיאטרי פרטי

  אנשים שצריכים להתאשפז במוסד פסיכיאטרי לא תמיד מקבלים את זה בצורה נעימה. מדובר בחוויה לא קלה בלשון המעטה, התחושות הן מעורבות. רבים חושבים שהם נכנסים למקום סגור, עם נהלים מאוד קשים, אווירה טיפולית ולא שמחה. כמובן שכל אלו הן רק סטיגמות ודמיונות של אנשים שלא הגיעו לאשפוז במסגרות השונות. אשפוז פסיכיאטרי פרטי עוזר לאנשים שחוו טראומה או שתיים בחייהם, נותן להם כלים להתמודדות עם ההתנהגויות שונות שהם חווים, עוטף אותם בחום, תמיכה והכלה ומסייע להם מקצועית למצוקות הנפשיות שהם סוחבים עמם. סניטי – מבית רוח ים מאמין שאפשר לחיות אחרת, שמסגרת טיפולית יכולה להיות המקום הביתי, הנעים והטוב לטפל ברגשות ובתחושות הקשות שאנשים מתמודדים וחווים. בעזרת טיפול מקצועי ומהימן, תוכלו לעבור תהליך אישי עמוק ולהתגבר על הקשיים והפחדים שהביאה איתה הטראומה.

  אשפוז פסיכיאטרי פרטי שומר על הפרטיות

  המון גברים ונשים שעברו אירוע קשה בחייהם, יעדיפו לפנות לאשפוז פסיכיאטרי פרטי ומסיבות רבות: הם מחפשים מקום שיהיה עבורם מרחב מוגן, בו הם יוכלו לשתף, להתפרץ אם צריך, להיות מי שהם, כמו שהם ובכל המצבים. אין להם צורך להסתגל למקום זר ומנוכר, אלא יודעים שמקום פרטי יהיה עבורם כמו הבית השני שלהם. הם יקבלו יחס אישי לאורך כל שלבי הטיפול, וירגישו שהם נמצאים תחת כנפי המשפחה האוהבת והתומכת שלהם. בנוסף לכל זה, הם מאמינים שאשפוז במקום פרטי ישמור על דיסקרטיות, סודיות ואנונימיות ובמסגרת הזו הם מרגישים הכי בנוח לטפל במצבם הנפשי.

  אלטרנטיבות לאשפוז פסיכיאטרי – לווי מקצועי באמצעות פסיכיאטר

  הגעת לטיפול ואשפוז פסיכיאטרי פרטי מצריך ליווי של פסיכיאטר לאורך הדרך כדי לבצע את האבחון הראשוני, להכין את תכנית הטיפול המתאימה בין אם פסיכולוגית או תרופתית והיא נעשית בהתאם לכל מטופל ומטופל. בנוסף, בהמלצת הרופא המטפל הוא יוכל לעבור תהליכי תרפיה לאיזון נפשי, אימונים שיעודדו מצב רוח טוב, טיפולים בכתיבה, אומנות, יוגה, מדיטציות, מוסיקה ועוד. כל זאת בהתאם לאבחון ותכנית שהכין מראש הפסיכיאטר.

  לסיכום, סניטי – מבית רוח ים מובילים בטיפול בפגועי נפש שמעוניינים באשפוז פרטי, ונחשבים למסגרת וותיקה וחלופה מקצועית לאשפוזים פסיכיאטריים.

  אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   סיבות של אשפוז פסיכיאטרי

   בתודעה ההמונית בתי חולים פסיכיאטריים עדיין קשורים לכלא, כאשר בהגעה לשם החולה הופך חסר אונים לחלוטין. למעשה, בתי חולים מודרניים אינם מוסדות של "פסיכיאטריה ענישה" מהעבר הרחוק, אלא ארגונים רפואיים המעניקים טיפול מיוחד בסטנדרטים מחמירים. ננסה לדון בהרחבה כיצד מתבצע אשפוז פסיכיאטרי בבית חולים פסיכיאטרי בהתאם לחקיקה הקיימת כיום.

   אתה יכול להיכנס לבית חולים פסיכיאטרי מהסיבות הבאות:

   • החמרה במצב הנפשי. ייתכן שלא תמיד מדובר בהפרעה פסיכוטית חמורה – אשליות קשות או הזיות. אדם הסובל מהפרעת דיכאון או חרדה חמורה עשוי גם להתקבל לבית החולים;
   • לבחירת תרופות. לפעמים במרפאת קופת חולים קשה לבחור משטר טיפולי, במקרים כאלה הרופא שולח את המטופל לבית החולים, שם ניתן לעקוב טוב יותר אחר יעילות התרופות וההשפעות הלא רצויות שלהן;
   • לבירור האבחנה – במהלך בדיקה לקבלת קבוצת נכות להפרעה נפשית, במהלך בדיקה פסיכיאטרית משפטית באשפוז ובמהלך בדיקה של מתגייסים ואנשי צבא.

   במרכז רוח ים Sanity יצרנו מקום יפה וכייפי לאנשים הזקוקים לעזרה ותמיכה פסיכיאטרית ופסיכולוגית וכל זה באווירה נעימה, תומכת ומלווה את המטופל. רופאים מנוסים וצוות סיעודי סבלני תמיד בהקשבה ותמיד מוכנים לעזור ולתמוך.

   סוגי האשפוז

    אשפוז מרצון בבית חולים פסיכיאטרי

    במקרה זה, אדם חותם על טופס מיוחד – הסכמה מודעת לטיפול, הנכלל בהיסטוריה הרפואית. לאדם שנשלל כשירות משפטית יש זכות להחליט באופן עצמאי על אשפוז פסיכיאטרי. הסכמה חתומה על ידי אפוטרופוס של אדם נטול יכולת אינה חוקית

   אם מדובר בקטין הסכמה לטיפול חתומה על ידי אחד ההורים (נציג משפטי) או האפוטרופוס. אם ילד מאושפז עם אבחנה של התמכרות לסמים, אז ההורים מחליטים על אשפוז בטרם מלאו לנער 16 שנים. במידה ואחד ההורים אינו נותן הסכמה לאשפוז, הרי שהוא מבוצע בהחלטת רשויות האפוטרופסות והאפוטרופסות. אם נשללו מההורה זכויות הוריות או הוגבלו בהן בהחלטת בית משפט, אזי אין צורך בהסכמתו.

   אשפוז שלא מרצון בבית חולים פסיכיאטרי

   • כאשר אדם מהווה סכנה מיידית לעצמו (התנהגות אובדנית ופגיעה עצמית) או לאחרים
   • כאשר אדם חסר אונים בעניינים יומיומיים ואינו מסוגל לספק בעצמו את צרכי החיים הבסיסיים (עם פיגור שכלי חמור, דמנציה

   כאשר קיימת אפשרות לפגיעה משמעותית בבריאותו של אדם עקב הידרדרות מצבו הנפשית

   אשפוז בכפייה

   אשפוז כפוי מתמנה בהחלטת בית משפט כאשר אדם מבצע עבירה.

   ברצונכם לעזור לקרוביכם ואתם מחפשים מסגרת תומכת עם מומחים הטובים ביותר – נשמח לענות לשאלות בטלפון או שניתן להשאיר פניה באתר

   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support