contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון  טיפול בדיכאון

  טיפול בדיכאון עמוק

  הדיכאון הפך בשנים האחרונות למחלה מאוד שכיחה בקרב אנשים רבים. הם סובלים מתקופות של דיכאון עמוק, והם יכולים להימשך לאורך זמן ובלי הגבלה. התסמינים יכולים להיות גם חודש, חודשיים וככל שהזמן עובר, כך הסיכוי לקבל התקף דיכאון עולה. גברים ונשים יכולים מדיכאון עמוק למשך תקופה, ואצל חלקם המצב מוגדר ככרוני, כשמדובר בהתמודדות עם המחלה מעל שנתיים ויותר. ככל שהזמן עובר והדיכאון מתפשט בגוף, מתחילות גם כל מיני מגבלות פיזיות בתפקוד השגרתי וכל אלו ביחד, מובילים לתסמינים נפשיים כמו: רצון להתאבד, אי רצון לצאת ולעבוד, שינה ממושכת, עצבות, אדישות, חוסר באנרגיה ומוטיבציה ועוד. התסמינים של דיכאון עמוק הם רבים ומתבטאים בצורה שונה בין אדם לאדם. אם זיהיתם אחד או שניים מבין התסמינים מומלץ לברר על טיפול בדיכאון עמוק ולאשש או לשלול את המחלה. ככל שתבצעו את האבחון והטיפול מוקדם יותר, כך תמנעו מצב חמור יותר בעתיד. מסגרת בית רוח ים מלווה לאורך השנים מטופלים שסובלים מדיכאון קליני ועוזר להם באמצעות לווי פסיכיאטרי, טיפול ואלטרנטיבות נוספות לזהות את התסמינים, להתמודד איתם ולחיות לצידם.

  סוגי טיפול בדיכאון עמוק

  טיפול בדיכאון עמוק הוא מגוון וניתן לבחון אופציות שונות התואמות לכל אדם ואדם. יש אנשים שיעדיפו להשתמש בכדורי הרגעה טבעיים, אחרים יפנו לרפואה ויעדיפו כדורים אחרים. אך מלבד הטיפול בכדורים, יש המון טיפולים אלטרנטיביים שאפשר לשקול, והם משתנים בין אדם לאדם בהתאם למצב הדיכאון שהוא מתמודד איתו, כמה שנים עברו מאז שהוא חוו את התופעות השונות וכמובן, מהי חומרת המצב. מחצית מהמטופלים שבחרו להשתמש בכדורים, מצליחים להתמודד יפה עם המחלה, אך הכדורים מפסיקים להשפיע לאחר תקופה, ואז יש צורך לשנות מינון וכדומה. כדי שיהיה אפשר לשמר את הטיפול ולהפוך אותו לאפקטיבי, כדאי לחשוב במקביל לכדורים גם בטיפול נפשי, פסיכולוגי או פסיכיאטרי כדי למקסם את הטיפול בצורה הכי טובה שאפשר.

  כושר וספורט כטיפול

  כחלק מתהליך הטיפול בדיכאון עמוק מומלץ לשלב גם כושר כדי להוציא ולשחרר אנרגיות שליליות מהגוף, ולאפשר למחשבות חיוביות להיכנס פנימה. אם תקפידו, למרות חוסר החשק, תצליחו במעט לנקות את התחושה עמוקה של כאב הדיכאון.

  לסיכום, בית רוח ים נותנים מענה לאורך השנים למטופלים שסובלים מדיכאון קליני, בזכות המעטפת המלאה שהם נותנים הם מסייעים להם לצאת ממצבי הדיכאון ומלמדים אותם כלים להתמודד עם התקפים בכל פעם מחדש.

  אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון   טיפול בדיכאון קליני

   מחלת הדיכאון נפוצה מאוד, במיוחד בתקופה האחרונה אחרי התמודדות עם מגפת הקורונה, לחצים הכלכליים שנולדו מתוכה וכדומה. המון גברים, נשים ואף ילדים סובלים מדיכאון קליני, ויש סיכוי שאם עכשיו הם לא חווים אותה, אז בעתיד היא תתפרץ בגופם. דיכאון קליני נחשב היום למחלה שיכולה להגיע בזמנים שונים בחיים, בעיקר אחרי אירוע טראומטי שהם חוו בחיים וההתפרצות שלה יכולה להיות מידית אך לא בהכרח. יש אנשים שמדווחים שהמחלה התפרצה אצלם כמה שנים, אפילו עשרות שנים אחרי שהם נחשפו לאירוע הטראומתי, ופתאום באמצע חייהם הם מתמודדים עם התופעות שעד לאותו הרגע הם לא הצליחו להבין את הקשר ביניהם לבין הסטטוס שהם נמצאים בו בחיים. מחלת הדיכאון היא נפוצה, אך מאוד מבלבלת וקשה לאבחן אותה לבד. כדי שיהיה אפשר לדעת בוודאות שכל מה שאתם חווים או מרגישים הם תסמיני דיכאון, חשוב לפנות לטיפול בדיכאון קליני ולאבחן את התופעה בוודאות. בית רוח ים  מתאים בדיוק לשלב שבו אתם רוצים לפענח האם התסמינים שלכם מסמנים את המחלה. הצוות של המסגרת מחבר אתכם לפסיכיאטר שבודק לפי כל התיאורים שלכם האם אתם סובלים מהמחלה ובנוסף, נותן לכם כלים טיפוליים שיעזרו לכם להיות טיפה יותר רגועים.

   טיפול בדיכאון קליני – הטיפול הפסיכולוגי

   יש מגוון טיפולים שמשתמשים בהם כדי לאבחן דיכאון קליני. הטיפולים הם רבים ומגוונים ומותאמים בעיקר למטופל ולתסמינים שלו. הטיפול בדיכאון קליני הפופולרי שרבים משתמשים בו הוא הטיפול הפסיכולוגי שמתקשר יחד לטיפול פסיכיאטרי ותרופתי. האנשים שסובלים מדיכאון קליני והשתמשו בטיפול הפסיכולוגי עזר להם מאוד, וגרם להם להרגיש קצת יותר רגועים לאורך שעות היום והלילה. הטיפולים עוזרים להם לחשוב חיובי, לחזק את האנרגיה, המוטיבציה ורצון לחיות. הטיפול יכול להיות לאורך זמן, מאוד תלוי בחומרת המחלה ובהתפתחות שלה, אך יכול להיות גם קצר טווח בהתאם לחוזק הנפשי והרצון להתמסר לטיפול בקרב המטופל.

   אפשר להחלים מהמחלה

   אחרי בחינת אפשרויות הטיפול בדיכאון קליני והתאמה אישית למצבכם ולתחושותיכם, אתם תרגישו הרבה יותר טוב. פתאום יהיה שינוי בדפוסי החשיבה שלכם, בדרך ההתנהגות ותצליחו לראות את החיים על הצד החיובי שלהם ולא על הצד השלילי. לסיכום, בית רוח ים בעלי ניסיון וידע רב במתן מענה רגשי, פסיכיאטרי ופסיכולוגי למטופלים שחווים דיכאון קליני. תוך התאמה אישית הם יצליחו לעזור לכם לחיות את החיים במלואם.

   דיכאון קליני אשפוז

   עשרות אנשים בישראל סובלים מדיכאון קליני אשפוז. לא מדובר ביום או יומיים של תחושת דכדוך, לא שברון לב או תסכול מאירוע שהתמודדותם איתו. אלא דיכאון אמיתי, שיכול להיות הגורם שמחבל בתפקוד השגרתי ובגללו אתם מוצאים את עצמכם מתחת לפוך, מתקשים לצאת מהמיטה בבוקר, לא מוכנים לעשות מטלות או לצאת לעבודה. גם אם אתם יודעים שיש לכם מחויבות מסוימת, אתם לא מסוגלים. זו תחושה פנימית של חוסר רצון וקשה מאוד לצאת מהמצב הזה. למה זה קורה? מהמון סיבות, בעיקר סיטואציות שאנחנו לא תמיד יודעים איך להתמודד איתם או כאלה שמפתיעים אותנו, כמו: פיגועים, גירושים, מינוסים בבנק, ריב משפחתי גדול וכדומה. בכדי שתוכלו לצאת ממשבר הדיכאון בצורה טובה יחסית, מומלץ למצוא מסגרת שבה תוכלו לקבל טיפול מקיף לדיכאון שאתם חווים. כמו בית רוח ים אליו מגיעים מטופלים רבים שסובלים מדיכאון ברמות שונות, ויחד איתם הם עוברים תהליך בו הם מצליחים להתמודד עם המצב.

   לחיות לצד דיכאון קליני אשפוז

   היום תמצאו המון מאמרים בהם מלמדים אתכם איך לחיות ביחד עם דיכאון קליני אשפוז. אך מה שלא תמצאו בשיטוט באינטרנט הם בעיקר כלים איך לחיות את חיי היומיום עם אנשים שסובלים ממצב דיכאוני. לכל אדם דיכאוני יש משפחה, הורים, אחים, אחיינים, דודים ועוד, וכולם רואים ומרגישים את תופעות הלוואי של האדם שחווה דיכאון ולא יודעים לתת להם מענה. אין להם את היכולת לזהות שמדובר במצב דיכאוני, לרוב הם יפרשו את זה כמצב של עייפות או עומס. לכן, בכדי שגם בני המשפחה והחברים הקרובים יוכלו לעזור לבן המשפחה שלהם על הצד הטוב ביותר, רצוי לעודד אותו לפנות לעזרה מקצועית נפשית, שתוכל לסייע לו בתהליך ההתגברות והיציאה מהתחושות הדיכאוניות שהוא חווה.

   הגורמים לדיכאון קליני

   דיכאון יכול לנבוע מהמון סיבות, רובן פסיכולוגיות, ביולוגיות וכימיות. אך אין תשובה חד משמעית לסיבה מדוע מתרחשת בעיית הדיכאון במוחנו ובגופנו. ניתן לשער שאצל אנשים שסובלים מדיכאון קליני אשפוז מתמודדים עם מצבים לא פשוטים עבורם, ולכן הניסיון להתמודד איתם הוא קשה מנשוא, עקב אי מתן בכלים, לווי והדרכה מקצועית כדי לתרגם נכון את התחושות והרגשות שהם מרגישים. לסיכום, בית רוח ים נותנים מענה מספר שנים לאנשים שחווים דיכאון קליני בכל הרמות, ועוזרים להם לצאת ממצבים שונים, נותנים להם כלים, לווי ותמיכה להם הם זקוקים.

   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support