contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  טיפול בחרדה חברתית

  טיפול בחרדה חברתית למבוגרים

  חוששים מביקורת או דחייה? חרדה חברתית, המוכרת גם בשם SAD מתאפיינת בדיוק בתחושות הללו, והסובלים ממנה מתמודדים מהמון ביקורתיות עצמית לגבי התנהגותם. הם הופכים להיות מאוד מובכים מכל סיטואציה וחווים תחושות של השפלה לא מציאותיות. אנשים רבים שחווים חרדה חברתית חוששים להיפגש עם אנשים ונמנעים מכל מיני מצבים חברתיים כדי לא לחוות ביקורתיות או דחייה. במידה והם כן החליטו להגיע למפגשים, הם יחוו התקפי חרדה בציבור, דבר שעוד יותר יעורר אצלם את תחושת המבוכה. יש אנשים שמצליחים לשלוט בחרדה, בעיקר כשמדובר באנשים מבוגרים, אך כשמדובר בילדים שעדיין אינם מצליחים להפריד בין התחושות, הם לא מצליחים לשלוט בהתנהגותם ומביעים תחושות קיצוניות כלפי הסביבה וגם כמובן כלפי עצמם. כדי שתוכלו להרגיש קצת יותר בנוח במפגשים חברתיים וכלפי עצמכם, מומלץ לפנות לטיפול בחרדה חברתית ולשקול אפשרות לעבוד ולטפל במה שאתם מתמודדים איתו. בית רוח ים פועל בדיוק במישורים הללו ועוזר לילדים ולמבוגרים לעבור טיפול מקיף ומקצועי עד לכדי מענה מלא לתחושות ולרגשות שלכם.

  איך ניתן לטיפול בחרדה חברתית?

  השלב הראשון שכל המטפלים אומרים למטופלים הוא – לעשות את הצעד הראשון, לא לפחד, לא להימנע אלא לעשות ולהתמודד עם הפחד. היום יש כמה סוגים של טיפול בחרדה חברתית כמו, CBT שנחשב לטיפול יעיל וטוב להתמודדות עם החרדה החברתית. הטיפול עובד על דפוסי החשיבה השונים, עוזר לזהות אותם ולהתמודד איתם. חלק מדפוסי החשיבה שנחשפו בטיפול לאורך השנים היו פרפקציוניזם, התחושה שכל מה שהאדם עושה צריך להיות מושלם והרצון שכולם יאהבו ויחבבו אותו. בנוסף גם עלה אפקט היציאה מפרופורציות על תרחיש שעוד לא התקיים, כמו לקיים הרצאה שתעבור גרוע ובסופה יחליטו לפטר את המרצה. מלבד טיפול ה-CBT קיימים גם טיפולים רגשיים נוספים, שעוזרים לחווה את החרדה החברתית לזהות אותה ולקבל כלים להתמודד איתה במצבים שונים.

  טיפול חרדה חברתית בשילוב טיפול תרופתי

  אם אתם מרגישים בזמן התקף של חרדה חברתית תחושת הקיפאון, שאין לכם אוויר ואתם רק רוצים לברוח – אתם נמצאים כנראה במצוקה נפשית קשה שפוגעת בתפקוד היום יומי שלכם. לכן מומלץ לשקול טיפול בחרדה חברתית ולהפסיק לסבול.

  לסיכום, בית רוח ים בעלי ניסיון בלווי ותמיכה רגשית ונפשית בגברים ונשים שמתמודדים עם חרדה חברתית, ומלווה אותם מרגעי ההתמודדות הראשונים ועד לקשים ביותר.

  אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   מה זה חרדה חברתית ואיך מטפלים בה?

   פוביה חברתית או חרדה חברתית היא בעיה רצינית מאוד של כל אדם, המצמצמת את מעגל חייו של הפעילים לגודל קטן מאוד. דברים פשוטים כמו קניות, דיבור בטלפון, יציאה למסיבה או ביקור קצר אצל משהו, החזרת פריטים שנרכשו, אכילה במקום ציבורי, דיבור מול קהל, שיחה עם בן אדם זר הופך למבחן אמיתי. מחשבות על זה גורמות לחרדה, יש חשש לגינוי, האנשים זרים שלא מכירים את הבעיה ואת הבן אדם עצמו יעריכו אותו בצורה שלילית, הם יתפסו אותו כטיפש, מוזר, מכוער, מגושם. אם אדם חווה בעיות דומות, סביר להניח שמדובר בפוביה חברתית (נקראת גם חרדה חברתית). ב"סיניטי" פסיכיאטרים שלנו יודעים להתמודד ועושים טיפול בחרדה חברתית שנים. הטיפול נעשה בקליניקה שלנו, אנו מחליפים למעשה את האשפוז במחלקה פסיכיאטרית בבית חולים, המטופלים מקבלים טיפול במקום שקט ונעים. הטיפול משלב טיפולים נפשיים ותרופתיים על פי הצורך של כל מטופל, אצלינו תקבלו יחס אישי ומקצועי, המומחים שלנו ילוו אותכם לאורך כל הדרך.

   טיפולים בחרדה חברתית – הצד הראשון הוא הכי קשה

   אנשים עם פוביה חברתית, לא יכולים לפנות מיד לעזרה, מכיוון שהחרדה החברתית עצמה מונעת מהם ליצור קשר עם פסיכולוג או פסיכותרפיסט. לחשוב שחרדה במצבים חברתיים היא תכונת אופי בלתי משתנה היא הזיה אמיתית. הסיבות למצב זה עשויות להיות מוזרויות של חינוך והתפתחות, ניסיון שלילי שנרכש במצבים דומים, אירועים מלחיצים, הפרעות נוירוכימיות והורמונליות.

   טיפול בחרדה חברתית הוא מאוד חשוב מכיוון שחרדה חברתית מקלקלת מאוד את החיים, אדם מנסה להגביל ככל האפשר את המגע עם אנשים אחרים, מה שמוביל לקשיים הן במצבים יומיומיים פשוטים והן במצבים גלובליים יותר, שכן היא אינה מאפשרת לו להגדיר ולפתור מטרות ומשימות חשובות. מבחינתו (לימודים, עבודה, חיי משפחה), ובמקרים חמורים ביותר עלול להוביל להדרה חברתית כמעט מוחלטת.

   פניה לפסיכותרפית

   לעתים קרובות במצב זה יש תחושה של חוסר תקווה. עם זאת, כמו כל הפרעת חרדה, פוביה חברתית ניתנת לתיקון בהצלחה. פסיכותרפיה היא הדרך העיקרית לעזור. במהלך הטיפולים, אדם לומד אסטרטגיות חשיבה חדשות, תפיסה של עצמו ושל אחרים, מיומנויות תקשורת.

   לקביעת תור וקבלת טיפול תשאירו לנו פרטים באתר או תתקשרו!

   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support