contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון  טיפול בחרדה CBT

  קורה לכם שאתם מרגישים פתאום דפיקות לב מואצות, תחושה שאין לכם אוויר ומחנק אמיתי? אלו תסמיני חרדה מובהקים שרבים מהנשים והגברים חווים לאורך כל שעות היום. התסמינים האלה גורמים להם לצאת החוצה, לנשום אוויר, לנסות בכל הכוח שזה יעבור, אך לפעמים לא משנה איזו פעולה הם יעשו, שום דבר לא עוזר להם. ככה עם הזמן הם מדחיקים, משנים מחשבות ומרגיעים את התחושות הגופניות שהם הרגישו, וממשיכים הלאה מבלי להתמודד עם התקף החרדה שהם חוו. לרוב הם יחשבו שאין מקום לדאגה, שהכל בסדר ושזה קורה לכל אדם. אך מה קורה כשזה פוגש אותם שוב ושוב ובמקומות שהם לא האמינו או ציפו? ובדרגות כל כך גבוהות שלעיתים קשה מאוד לעצור את ההתקף דרך חשיבה על נושא אחר? התקף חרדה מצריך טיפול בחרדה CBT. אי אפשר להתעלם או לברוח ממנו ובטח שלא לשלוט בו. בית רוח ים מאמינים שיש דרך להתמודד עם התקפי חרדה, ובאמצעות הצוותים המקצועיים, הלווי והכלים שהם נותנים תחת חסותם, הם עוזרים למטופלים לראות את הסיבה האמיתית שגורמת לתופעה להתפרץ.

  איך מתבצע טיפול בחרדה CBT?

  טיפול בחרדה CBT נחשב לטיפול קצר טווח ולא ארוך כמו תהליך פסיכולוגי. לאורך הטיפול יהיה אפשר להציף את כל המחשבות, הטראומות, הדאגות הממשיות והלא ממשיות ויחד עם המטופל, יהיה אפשר להבין את הפרשנויות השונות שהוא נותן לסיטואציות ואיך דרך ההתמודדות שהוא בוחר בה, יכולה להוביל להתקף חרדה או למנוע את התקף החרדה. הטיפול דרך CBT עוזר לאנשים לראות איך הם מפרשים סיטואציות באופן שלילי, ולא בהכרח באופן חיובי, הוא מלמד אותם כלים לראות את המציאות כמו שהיא ולהתמודד איתה, לא לברוח ממנה.

  טיפול בחרדה CBT: איך מתפתחת החרדה?

  חרדה והתקפי חרדה, בניהם יש גם מאפיינים של פאניקה, הפרעה טורדנית, פוביה וכדומה, שנולדות מכל מיני קונפליקטים נפשיים להם אנחנו לעיתים מודעים, אך לרוב אין מודעות כלל. טיפול בחרדה CBT עוזר לאנשים לזהות את הסיבות, להבין ממה הן נובעות ולהתאים טיפול מתאים להמשך.

  לסיכום, בית רוח ים חרטו על דגלם לאורך השנים לתת מענה ברמה המקצועית והגבוהה ביותר לאנשים שמתמודדים עם חרדה ומשברים נפשיים ולעזור להם לתפקד, ולחיות את החיים בצורה בריאה ותקינה.

  אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון   טיפול בחרדות CBT

   טיפול באמצעות CBT נחשב לקצר מועד, ממוקד, פרקטי ונותן כלים מהותיים להתמודדויות שונות וקשיים. רבים מבצעים אותו מכיוון שהם מעוניינים להגיע לתוצאות מהירות למצבם הנפשי וההתנהגותי. הוא מבוסס על יכולת החשיבה והמחשבה על אירועים טראומטיים שעבר המטופל בחייו, בהווה או בעתיד ומצליחים לעזור לו למצוא את ההבדל בין מה שקרה לבין המציאות הנוכחית. למעשה, כל מקרה שנחווה בחיינו מייצר אצלנו במוח, בגוף ובנפש תגובה. היא יכולה להיות רגשית כמו: בכי, עצב, תסכול, חרדה, דיכאון, בלבול, כאב ותחושת בדידות. אך גם תגובה פיזית, שהן למעשה תופעות לוואי של התחושות הרגשיות, למשל: בעיות שינה, בריחת שתן, כאבי שרירים, מפרקים, דפיקות לב מואצות, חוסר באוויר ועוד. התגובות הרגשיות והפיזיות מובילות לתהליך פוסט טראומטי קשה, שמצריך טיפול ממוקד בכל הפרעה והפרעה, טיפול בחרדות CBT יכול לפתור במידה את בעיית החרדה ואת השלכותיה ולסייע למטופל להבין איך ניתן למזער את רמת הכאב. בית רוח ים מעניקים טיפול מקיף לאנשים שסובלים מחרדה. הטיפול הוא רגשי, באווירה שלווה ורגועה, מול חוף הים. דבר שעשוי לסייע מאוד בתהליך ההתקדמות של המטופל.

   מטרת הטיפול בחרדות CBT

   טיפול ב-CBT נודע בעיקר במצב הקוגניטיבי וההתנהגותי של האדם הסובל מפוסט טראומה. המטרה של הטיפול בחרדות CBT הוא ללמד את המטופל להתמודד עם המצבים הקשים והמאיימים שהוא חווה במחשבותיו. תוך זמן קצר הוא יוכל לחיות לצד הקשיים שהוא סובל מהם ואף להצליח לחיות איתם. הטיפול ב-CBT לא מתעסק בשאלות מדוע פרצה החרדה? אלא במתן פתרון לבעיית הפחד, החרדה, החששות, אי השקט, האובססיה – טיפול מאוד נקודתי, מקצועי ואפקטיבי.

   מי יכול להגיע לטיפול?

   הטיפול בחרדות CBT יכול להתאים יותר לאנשים שמתמודדים עם בעיית החרדה. כמובן שלא רק, וכי מדובר בטיפול שמתקשר להיבטים התנהגותיים וקוגניטיביים שונים. כמו: פחד מטיסות, מהליכה ברחוב חשוך, מנהיגה, נסיעה בתחבורה ציבורית, מגבהים ועוד. אך לא רק פחד, אלא גם אנשים שמרגישים חסרי ביטחון מול עצמם ומול הסביבה שלהם, תסמיני פוסט טראומה, קושי בלשלוט בהתקפי זעם וכעסים והפרעות התנהגותיות שונות. לסיכום, בית רוח ים בעלי ניסיון רב בטיפול ב-CBT עבור אנשים שמתמודדים עם חרדה ומצבים נפשיים נוספים. הם דואגים ליחס אישי, רגיש ומתאים אישית לכל מטופל.

   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support