contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  שיקום נפשי

  יש ביננו כל כך הרבה אנשים שעברו טראומה נפשית. אם בשירות הצבאי, בעבודה או בתוך כותלי המשפחה, ואלו יכולות להיות טראומות קשות מנשוא, כמו: הטרדה מינית, טראומה מלחמתית, אלימות, תאונת דרכים קשה, פיגועים ועוד. וההשלכות של הטראומות על הגוף והנפש הן לא פשוטות, עד כדי כך שרמת התפקוד של האדם יורדת לחלוטין והוא צריך שיקום נפשי או אשפוז פסיכיאטרי, כי התחושה שלו שהוא הגיע למצב שבו הוא לא מסוגל יותר לשאת לבד את המחשבות, הזיכרונות, הכאב, הפחדים והאיומים ורוצה לשחרר ולהרפות מכל אלו כדי להמשיך הלאה. שיקום יכול להיות הצעד הראשון להרגיש חופשי בתוך הגוף והנפש שלכם, וכדי שתוכלו לעשות את התהליך בצעדים קטנים עם תוצאות גדולות, אתם רק צריכים להתחיל ולחכות בסבלנות לתוצאה. בית רוח ים מלווה פגועי נפש וטראומה ונולד בדיוק בשביל המצבים האלו. הוא דואג להצמיד להם אנשי מקצוע, שיעטפו אותם בכלים, תוכן, שלווה ורוגע וכל מה שהם זקוקים כדי לחזור לעצמם.

  שיקום נפשי עוזר לחזור לעצמאות

  פגועי נפש מרגישים שהנפש מנהלת אותם, שהזיכרונות מעכבים והמחשבות גורמות להם לצלול עמוק לתוך הכאב, הפחד והאימה שהם נחשפו אלייה. שיקום נפשי בכל שלב שבו הם ירגישו מוכנים לצאת למסע ארוך וטוב עבורם, יכול להיות הפתרון המצוין ביותר שהם יבחרו בו. ישנם המון אנשים שמחליטים לוותר, שנשארים בתוך הבית, במיטה, בוכים, צועקים וכואבים את נשמתם שזה ייפסק. אלו שמחליטים לעשות צעד ולפנות לטיפול ושיקום יצליחו לעבוד על מצבם הנפשי ולהצליח להשתלב בחזרה בקהילה, לחזור לעשות דברים בצורה עצמאית, להכיר ולהתחבר לסביבה חברית חדשה, ללמוד, להתפתח ולחיות.

  שיקום נפשי – בוחרים בחיים

  גם אם נדמה לכם שאין פתרון, שאין מוצא לטראומה שאתם מתמודדים איתה, שהאפשרות שתצליחו לקיים חיים רגילים לא קיימת – דווקא מהמקום הזה מומלץ להתחיל שיקום נפשי שיעזור לכם לראות את האור בקצה המנהרה, להשלים ולקבל את כל מה שעברתם, לחיות איתו, דרכו ולשלוט בו ולא הוא בכם. בתהליך השיקום תוכלו קודם לשתף את המחשבות והרגשות שלכם, אך גם תעבדו על היכולות הגופניות שנפגעו בעקבות מצבכם הנפשי.

  בית רוח ים, מקום וותיק ובעל מוניטין רב בסיוע לגברים, נשים וילדים שחוו טראומות ברמות קושי שונים לאורך חייהם. הם מקנים עבורכם טיפול, ייעוץ, אבחן והכוונה וביחד עוזרים לכם לחזור ולחיות באופן רגיל ושלם.

  שיקום נפשי פרטי

  גברים, נשים והורים לילדים שחוו טראומה נפשית, מתביישים במצבם. לפעמים הם מעדיפים לא לטפל במצב הטראומתי שהם חוו, ושוקלים לדחות את הטיפול עד לקץ. כן, החשיפה של פגיעה נפשית היא משהו שאין לו מודעות גבוהה בקהילה ולכן אנשים מעדיפים או לפנות לשיקום נפשי פרטי או לא לטפל בכלל. אפשרויות הטיפול היום הן רבות, אך ציבוריות. מכיוון שתהליך השיקום מתועד במערכות הציבוריות ועלול לזלוג בעת תחילת עבודה חדשה הנושא מצריך מאותם אנשים לחשוב כמה פעמים האם לפנות לשיקום או לא. הפנייה לשיקום פרטי עלתה בשנים האחרונות ומאפשרת להם לגשת לכל מרכז ולקבל מענה נפשי מלא, ללא כל תיעוד ציבורי וזליגה החוצה. אולם המחירים הם לא זולים, אך שווים כשמדובר בטיפול נפשי. בית רוח ים נולד בדיוק לשם המטרות הללו, ועוזר לאנשים לעבור שיקום נפשי תוך שמירה על הפרטיות והסודיות של המטופל מרגע הפנייה ועד לסיום הטיפול.

  העלויות של שיקום נפשי פרטי

  היום יש מרכזים שונים בהם מקיימים שיקום נפשי פרטי. כל מי שמחליט לפנות למרכזי הטיפול הפרטיים יודע שיש צורך בתשלום נוסף ואף שונה מהמחירים המקובלים דרך קופות החולים ומערכות הציבוריות השונות. המחירים עשויים להיות גבוהים מהרגיל, שכן אין להם סבסוד מטעם המדינה, אלא הם פועלים באופן עצמאי, עם אנשי מקצוע עצמאיים. ניתן לעבור טיפולים פרטיים שונים, ואף לקבל החזר מחברת הביטוח במידה ויש לכם ביטוח פרטי. אך חשוב לציין שבמידה ותחליטו לתבוע את הביטוח, יש סיכויים גבוהים שיהיה תיעוד במערכת, ואז אתם לא ממש שומרים על הסודיות של הטיפול שעברתם, אלא ברגע שקיבלתם החזר – התיעוד בוצע במערכת הציבורית ויש סיכוי שהוא יזלוג למקומות שלא תהיו מעוניינים בהם.

  שמירה על הסודיות במקום העבודה

  מכיוון שיש מקומות עבודה שדורשים הצגה של מצב רפואי מטעם קופות החולים, הרבה אנשים יעדיפו לפנות לשיקום נפשי פרטי. הם יודעים שכאשר המעסיקים יחשפו לכך שהם עברו טיפול נפשי, זה לא בהכרח יצטייר בעין טובה בתהליך הקבלה ותהיה אף אפשרות שהם לא יתקבלו בעקבות זה. לכן שיקום פרטי הוא הפתרון הטוב לשמירה על סודיות בכל מקום עבודה אליו תגיעו.

  בית רוח ים דואג בכל שלב שהפרטים שלכם יישמרו במקום סודי ומאובטח, ויחד עם הניסיון והוותק עם המטופלים השונים שהגיעו לשיקום בעיקר מהסיבה הזו, הם מקפידים, יסודיים ואחראיים שתצאו עם טיפול מקיף ומלא אך סודי ופרטי.

  אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   מי מה מורכב שיקום נפשי פרטי?

   מרכיב חשוב וחובה בכל תכנית שיקום הוא השיקום הפסיכולוגי של המטופל. בטרמינולוגיה של רופאים, זוהי מערכת של אמצעים שמטרתם להילחם בתגובות נפשיות שליליות המתרחשות ללחץ, פתולוגיות קשות ומצבים טראומטיים אחרים. לעיתים קרובות, צעירים יחסית שאיבדו את כושרם לעבוד עקב מחלה קשה או פציעה זקוקים לעזרה. קשה להם לקבל תנאים חדשים ומצבם הנוכחי, לכן, ללא סיוע פסיכולוגי, שיקום בפיקוח רפואי, החולים יכולים לאבד במהירות את משמעות החיים ולאבד את קשריהם החברתיים הקודמים. בשנים האחרונות גם מקרים של דיכאון חמור לאחר לידה הופכים לשכיחים יותר. נכות כואבת גם עבור קשישים. הם מפסיקים להרגיש חלק מהחברה, "נכנסים למחלה". הם גם זקוקים לעזרת אנשי מקצוע כדי לשקם את מעמדם החברתי.

   קבוצת רוח ים Sanity עובד בהצלחה עם מטופלים הנקלעים למצבים של מוגבלות סוציו-פסיכולוגיות לאחר מחלה והתמכרויות. מומחים מנוסים עוזרים לגבש אצל אנשים עם מוגבלות זמנית וקבועה יחס הולם למצבם הנוכחי, בעזרת טכניקות פסיכותרפיסטיות לפיתוח עמדות לאורח חיים עצמאי, ולהגברת ההערכה העצמית. תכניות פרטניות כוללות קורס שיקום נפשי פרטי ייחודי של המרפאה, בתוספת אבחון פתולוגי מתקדם, טיפול אינטנסיבי ומומחים צמודים.

   מניעת הידרדרות

   על פי הסטטיסטיקה, במחצית מהמקרים הקליניים, שינויים נפשיים וסיבוכים נלווים הופכים לסיבה המרכזית למניעת החזרה לחברה לאחר מחלה. בעול הנסיבות, אדם מפתח סימפטומים של דיכאון, אינו רואה אפשרות לחזור לנורמה הקודמת. המטרה העיקרית של אמצעי השיקום היא לעזור לאנשים עם מחלות כרוניות, ומשימות המפתח של שיקום נפשי פרטי הפסיכולוגי הן:

   • התאוששות ברמה רגשית, הסרת תוקפנות;
   • הסתגלות למציאות חדשה (אם התאוששות גופנית בלתי אפשרית, הפסיכולוג עוזר לגבש את ההשקפה הנכונה של התנאים החדשים, להבין שנכות אינה סיבה לנטוש את הפעילויות הרגילות, התקשורת);
   • מניעת הסיכון לפתח נגעים נפשיים עמוקים (כאשר ההפרעה כבר קיימת, הרופא מפתח ערכת תיקון אינדיבידואלית).

   איך לעזור לבן אדם קרוב?

   אם קרוב משפחתך חווה תקופה טראומטית, מחלה קשה, אך כתוצאה מכך מצא את עצמו במצב של נכות זמנית או סופית, עליך לדעת כי הוא זקוק לתיקון ושיקום פסיכולוגי בפיקוח מומחים מוסמכים.

   צרו קשר עוד היום בטלפון 077-4446794 או השאירו פניה באתר ונחזור אליכם בהקדם.

   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support