contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  תחלואה כפולה

  יש אנשים שמאובחנים ברפואה הפסיכיאטרית עם תחלואה כפולה. המשמעות היא שהם מאובחנים עם שתי הפרעות נפשיות ורגשיות או יותר, וזקוקים לטיפול משני סוגים שונים בהתאם למצבים הרגשיים איתם המטופלים מתמודדים. חלק מההפרעות הכפולות הרגשיות שיכולות להיות אצל האדם הן: חרדות, דיכאונות, אובססיביות, קשיים רגשיים, שימוש בחומרים ממכרים, הפרעות קשב, הפרעות אכילה ועוד. הן כאמור יכולות להגיע ביחד, בהתמודדות משותפת או כל אחד לחוד בזמנים שונים בחיים. ההתפתחות שלהן תלויה בטראומות השונות שהם עוברים לאורך חייהם, וככל שהם נחשפים ליותר התמודדויות קשות, כך גם הסיכוי שתתקיים תחלואה של שני הפרעות רגשיות באדם היא גבוהה. בית רוח ים דואג לטפל באנשים שסובלים מהפרעות נפשיות ורגשיות כפולות, ומצמיד להם אנשי מקצוע בהתאם להפרעות שהם מתמודדים איתן.

  תחלואה כפולה – אבחנה

  מכיוון שמדובר בתחלואה כפולה באדם, וכי יש לו שני סוגים של הפרעות רגשיות ונפשיות – המטפל מתקשה לאבחן את ההפרעה הנכונה בכל עת. אך ככל שהטיפול יהיה מתקדם יותר, יהיה ניתן לפי הסימפטומים של ההפרעות השונות לאבחן בייתר דיוק ולהעריך כל אבחנה בזמנה. לעיתים האבחון יהיה הרבה יותר מורכב ולכן יהיה צורך להתמודד עם סוגים שונים של טיפולים שלא בהכרח יובילו לתוצאה, שיפור או הטבה במצבו של המטופל. כדי שהטיפול יצליח, חשוב לאבחן בצורה מדויקת את שתי ההבחנות, ולדאוג שהן מקבלות את הטיפול המתאים.

  הסיבה לקיום תחלואה כפולה

  המטפלים לרוב מדווחים כי יש קשר בין ההפרעות השונות שהאדם חווה בחייו, וכי כל אחת בנפרד תומכת בשנייה גם מבלי לדעת מראש שזה קורה. למשל: התמכרות לחומרים ממכרים כמו: אלכוהול, סמים, אוכל, קניות או הימורים, היא בכדי להקל, להסתיר או להשיג איזו תחושת פיצוי על רגשות עמוקים וקשים יותר. למשל, אם אנשים סובלים מהפרעת חרדה, הם יעדיפו להשתמש בסמים או אלכוהול כדי להפחית את רמת החרדה ולהצליח לתפקד בתחומים שהחרדה לא מאפשרת להם. אותו הדבר קורה גם במצבי דיכאון. חרדה כפולה יכולה להגיע בצורות שונות, ויש צורך לבצע אבחון מדויק לפי התסמינים וההתנהגויות.

  לסיכום, בית רוח ים מתעסק כבר המון שנים בטיפול, ייעוץ ואבחנה של הפרעות כפולות אצל בני האדם, ונותן מענה מלא, מקיף ומקצועי עבור אנשים שזקוקים לסוגי טיפול שונים במקביל.

  טיפול בתחלואה כפולה

  הפרעות נפשיות יכולות ללוות אותנו לאורך החיים, הן יכולות להתחיל בזמן חשיפה לטראומה, אך גם יכולות להתפתח בעקבות רגישות גבוהה לכל מיני מצבים שונים שאנשים חווים לאורך החיים. המושג "תחלואה כפולה" עלה למודעות לאחרונה בעקבות עלייה בשימוש בסמים ואלכוהול, וככל שאנשים משתמשים יותר, כך הסיכוי שהן סובלים מתחלואה כפולה עולה. שכן, מי שמשתמש בסמים לרוב בוחר בהם בעקבות מצבים נפשיים שהוא חווה, כמו: חרדה, דיכאון, הפרעות אכילה, פגיעות עמוקה ואחרים והשימוש בסם מכהה את התחושה ועוזר לו במעט להתמודד עם המצבים הנפשיים. טיפול בתחלואה כפולה עשוי לעזור מאוד לאדם שחווה שני הפרעות נפשיות במקביל, ויחד עם אבחון נכון הוא יצליח לטפל בכל אחת מהן בנפרד ולחיות איתן בשלום. בית רוח ים הוקם במיוחד עבור המצבים הללו, ונותן לכל אדם שצריך טיפול של שני הפרעות נפשיות, אבחון וייעוץ, תמיכה והכלה מקיפה.

  התסמינים שמובילים לטיפול בתחלואה כפולה

  יש לא מעט אנשים שמתמודדים עם תחלואה כפולה, חלקם מודעים לכך וחלקם לא. מי שמודע לתופעה יודע שיש סיבה שהיא מתקיימת בגופו, ואחת מהן היא פסיכולוגית ופסיכיאטרית. אוכלוסיות רבות סובלות מהפרעות אישיות חמורות, כמו סכיזופרניה, מניה דפרסיה, חרדה, בולימיה ועוד. כולם מתמודדים עם המחלות האלו בצורות שונות, כשהפופולריים מבניהם הוא השימוש בחומרים ממכרים כמו סמים ואלכוהול, אך לא רק, אלא גם רכישה מופרזת של בגדים, אכילה רגשית גבוהה ונוספים. טיפול בתחלואה כפולה מסייע לאנשים לזהות שהם משתמשים בחומרים ממכרים מהסיבות הלא נכונות, ובאמצעות טיפול נכון הם יוכלו לעזור להם גם להיגמל מצריכת חומרים לא בריאים וגם להרגיש טוב יותר מבחינה נפשית.

  בעייתיות באבחון

  כאשר אדם מחליט להגיע לטיפול בתחלואה כפולה כי הוא מרגיש צורך לעבור שינוי, הדבר הראשון שהרופא המטפל יעשה עבורו הוא אבחון. אך בגלל שמדובר בשתי מחלות נפשיות שונות, האבחון הופך להיות מורכב וקשה מאוד, שכן ישנן מחלות נפשיות שנולדות מטראומות רבות, כמו: אלימות, מלחמה, הטרדה מינית אך גם טראומות יותר פשוטות כגון, השפלה, חרם ועוד ולא פשוט לדעת בדיוק איזו מחלה אלא רק אחרי תשאול ארוך ומעמיק.

  לסיכום, בית רוח ים מעניקים למטופלים המון שנים אבחונים מקצועיים על ידי רופאים פסיכיאטריים, ויחד עם הידע והניסיון שהם צברו עם השנים, הם יכולים לעזור לכם לדייק את האבחנה עד כמה שניתן.

  אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   תחלואה כפולה פרטי

   תחלואה כפולה יכולה להיות גם נפשית וגם רגשית-התמכרות. היא מוגדרת כך שלאדם יכולות להיות שתי הפרעות נפשיות במקביל. מבחינה מקצועית יכולה להיות אבחנה אחת מסוג פסיכיאטרי ואבחנה שנייה מסוג התמכרות לחומרים ממכרים. שתי המחלות יכולות להיות כרוניות ולהחמיר עם השנים. המחלה הרגשית לרוב מתבטאת בחרדות ודיכאונות מולידה את המחלה השנייה, התמכרויות לסמים, אלכוהול, אוכל, קניות ועוד והן מזינות אחת את השנייה לאורך החיים גם מבלי שאנחנו שמים לב להתפתחות של שתיהן בגופנו ובנפשנו. המתמודדים עם המחלות הכפולות במקביל, זקוקים לאבחון מדויק של כל אחת בנפרד ולאחר מכן התאמה של טיפול רלוונטי כדי להגיע לשיקום מלא. רוב האנשים יעדיפו לפנות לאבחון תחלואה כפולה פרטי כדי שלא יהיה תיעוד של שתי המחלות שלהן בנפרד, שכן התיעוד עשוי להוות להם מכשול בעתיד במידה וירצו להתקדם מבחינת הקריירה והעבודה. בית רוח ים הוא המקום האידאלי להגיע לטיפול בתחלואה כפולה, ומסייע לאנשים שסובלים ממנה מעטפת שלמה של אנשי מקצוע וטיפול שישמרו על הפרטים והאבחונים שלכם במקום פרטי וסודי.

   לתחלואה כפולה יש טיפול

   אחרי שהצלחתם לפענח כי אתם סובלים מהפרעות כפולות, כך לפי הסימנים שנכתבו במאמר, מומלץ להגיע לאבחון מלא במרכזים שמטפלים בתחלואה כפולה פרטי, ולהתחיל את שלב הטיפול. אל תחכו לשלב שזה יחמיר יותר, תדאגו לעצמכם עוד היום. לסיכום, בית רוח ים בעל ידע רב וניסיון במתן טיפולים כפולים לאנשים שחווים שתי הפרעות נפשיות ורגשיות במקביל או יותר. הם נותנים לווי מקיף, אישי ופרטי ושומרים על הסודיות שלכם בכל שלב.

   מדוע אנשים פונים לתחלואה כפולה פרטי?

   אחת הסיבות המרכזיות שלשמן אנשים בוחרים לקבל טיפול לתחלואה כפולה פרטי היא קבלה למקום עבודה חדש. ישנם מקומות שדורשים לפני הקבלה מסמך רפואי שמצהיר שאתם בריאים ושאין לכם מחלות נפשיות כדי להתחיל ולעבוד. הם רוצים לדעת שהם מעסיקים אדם שהוא כשיר לעבודה, כך לפחות מבחינתם, ולא עם רקע כפול של הפרעות. המודעות למחלות נפשיות עדיין לא הושתתה חזק במקומות עבודה שונים, הם עדיין לא מבינים שניתן לחיות לצד המחלה ולכן מעדיפים לא לקחת סיכונים ולוותר על מועמד עם רקע רפואי מהסוג הזה. לכן, אנשים יעדיפו לפנות לטיפול פרטי, בלי תיעוד ציבורי וכך בעת קבלה לעבודה למנוע את המחסום הזה.

   אשפוזית תחלואה כפולה

   המונח "תחלואה כפולה" מוגדר ברפואה הפסיכיאטרית כמי שסובל משתי מחלות נפשיות ורגשיות בו זמנית. למשל: התמכרות לסמים והתקפי חרדה. השילובים של הפרעות רגשיות ונפשיות כפולות הוא רחב הרבה יותר, ומצבים אלו מצריכים טיפול ואבחון ייחודי מלא לכל הפרעה בנפרד. במידה ושתי המחלות לא יטופלו במקביל או כל אחת בנפרד, הן עשויות להיות כרוניות ולהחמיר עד למצב של נסיגה של האדם. כדי לדעת מה מצבכם, מומלץ לפנות לרופא באשפוזית תחלואה כפולה, לקבל אבחון ייחודי וספציפי עבורכם ולהתחיל לטפל בשתי האבחנות עד לכדי ריפוי. בית רוח ים הוקם למצבים בהם אנשים חווים תחלואה כפולה וזקוקים לייעוץ, אבחון ואבחנה מקצועית, אמינה ואיכותית. יחד עם אנשי המקצוע, הם יוכלו לסייע לאנשים להגיע לאבחון של שתי ההפרעות ולהכין תכנית ריפוי והחלמה לשתיהן.

   אשפוזית תחלואה כפולה – סוגי הבעיות

   אנשים שסובלים מתחלואה כפולה, לרוב מתמודדים עם שתי הפרעות נפשיות ורגשיות או יותר, ויש קושי באבחון של שתיהן. רופאים שעובדים בתחום בריאות הנפש באשפוזית תחלואה כפולה, בעלי ידע וניסיון לזהות את הקשר בין הפרעה נפשית אחת לאחרת. אך עדיין ישנו קושי לאבחן ולמצוא את האבחנה המדויקת. בעקבות טיפול לא מדויק בהתאם לאבחנה הרלוונטית, אנשים לא יקבלו את הטיפול המתאים ולאחר סיומו, הם עלולים להתמודד שוב עם המחלה הנפשית ולחזור לפעולות הקבועות שהם עשו, כמו: שימוש בסמים, אכילה רגשית, קניות רבות וכדומה.

   שירותים בריאותיים לאנשים עם הפרעות כפולות

   לאחרונה ישנה עלייה בצורך למתן שירותים לאנשים עם הפרעות תחלואה כפולה. זאת בעקבות עלייה בשימוש בסמים בשנים האחרונות, דבר שמוביל לקיום שתי מחלות נפשיות ורגשיות במקביל. היום יש לא מעט אנשים שהגיעו לאשפוזית תחלואה כפולה בעקבות מצבם הנפשי, ומבקשים בתחילה להפסיק ולהשתמש בסמים – בעצם להיגמל. אך ככל שהם נכנסים לעומקו של טיפול הם מגלים שיש נושא רגיש שהם לא טיפלו בו ולכן יש להם צורך לפנות את המחשבות שלהם לכיוון הסמים. לסיכום, בית רוח ים בעל וותק וניסיון רב בטיפול בגברים ונשים שחווים תחלואה כפולה, ומעניק להם מעטפת מלאה של כלים ולווי מכיל, רגיש ונעים.

   טיפול נפשי פרטי באווירה ביתית עם פרטיות מלאה

   פגוע נפש שיש לו יותר מאבחנה אחת מוגדר כסובל מתחלואה כפולה. האבחון הכפול מחייב טיפול אינטנסיבי שדורש כמעט תמיד אשפוז או מסגרת טיפולית עם מגורים. בבית מאזן רוח-ים מאמינים ברמה גבוהה של מקצועיות, יחס אישי לכל מטופל ותכנית טיפולית בהתאמה אישית. האווירה הרגועה בבית רוח-ים נועדה להפחית את העומס הרגשי במטרה לייצור בעבור המטופלים תחושת ביטחון. יש לבית רוח-ים את היכולת לסייע לנפגעי נפש לקבל בחזרה את השליטה בחיים. המטופלים עוזבים את הבית לאחר בניית מערך טיפולי תומך. הצוות מסייע לכל מטופל להאמין בעצמו, למצוא כוחות להתמודדות ולהשתלב בחזרה בחברה.

   אשפוז תחלואה כפולה פרטי

   קבלת טיפול נפשי פרטי מאפשרת למטופל לבחור בעצמו את הגורם המטפל הטוב ביותר. במקרים של תחלואה כפולה איכות הטיפול משמעותית לשיקום מהיר וחזרה מהירה לשגרה. היכולות של הצוות הטיפולי משפיעות על המשך חייו של המטופל עם דגש על איכות חיים. כך למשל, צוות מטפל מקצועי אינו מסתפק רק בהבטחת תפקוד תקין אלא פועל גם לקידום הגשמה עצמית ומימוש יכולות בקרב בוגרי התכנית הטיפולית. אשפוז תחלואה כפולה פרטי מאפשר לכם לבחור במסגרת של בית מאזן עם ניסיון ספציפי, המלצות, מערך טיפולי מקיף ותנאים מגורים טובים.

   איך מטפלים בתחלואה כפולה?

   טיפול תחלואה כפולה פרטי יותאם באופן אישי לכל מטופל. השלב הראשון יהיה אבחון מקיף במהלכו הרופא יבחן את כל התסמינים ויתכנן בהתאם את הטיפול. בהתאם לתוצאות האבחון ייקבע צורך בטיפול תרופתי. תחלואה כפולה תכלול מענה רגשי וליווי יומיומי של איש מקצוע. בהתאם לצורך תהיה פנייה אל אנשי מקצוע עם התמחות ספציפית שתואמת את האבחון והתסמינים. מערך טיפולי תחלואה כפולה פרטי יכלול גם טיפולים משלימים במטרה לעודד שיקום מהיר, לחזק את המטופל ולבנות דפוסי חשיבה חדשים.

   יתרונות של טיפול נפשי פרטי

   1. פרטיות מלאה (מידע לא מועבר אל כל גורם ללא אישור של המטופל)
   2. סביבת החלמה מקצועית ותומכת
   3. ליווי אינטנסיבי של מיטב אנשי המקצוע בענף
   4. טיפול בקצב שלכם
   5. שהייה בבית מאזן יוקרתי ומאובזר
   6. תמיכה וליווי בעבור בני המשפחה

   בית מאזן רוח-ים מהווה חלופה לאשפוז פסיכיאטרי במקרים של תחלואה כפולה, חייגו עכשיו לתיאום הגעה וקבלת פרטים נוספים אודות התכנית.

   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support