contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  טיפול בטראומות

  post-thumbnail
  טיפול בפוסט טראומה

  טיפול בפוסט טראומה (PTSD) יכול להיות מאתגר עבור אנשים. זה דורש התמודדות...

  קראו עוד
  post-thumbnail
  טיפול בטראומה נפשית

  טיפול בטראומה נפשית ב"סניטי" טראומה נחשבת לאירוע מסכן חיים, חורג מהנורמה וגורם לסדק...

  קראו עוד
  post-thumbnail
  טיפול בטראומה מינית

  מרכז לטיפול בטראומה מינית בשנים האחרונות תופעת ההטרדות המיניות, התקיפות והניצול המיני גוברת...

  קראו עוד
  post-thumbnail
  טיפול בטראומה מורכבת

  טיפול בטראומה מורכבת ב"סניטי" היום יש לא מעט אנשים שמתמודדים עם טראומה מורכבת...

  קראו עוד
  post-thumbnail
  טיפול בהלומי קרב

  טיפול בהלם קרב הלם קרב הוא מושג שרבים מכירים כתגובת פוסט טראומה של...

  קראו עוד
  post-thumbnail
  שיטות טיפול בטראומה

  שיטות טיפול בטראומה נפשית אין אדם שלא פגש באירוע שהשאיר עליו חותם טראומטי...

  קראו עוד

  מטופלים ממליצים

  הילה

  הגעתי למצב שלא ידעתי למי לפנות, כאשר ביתי עברה תקופה קשה. למזלי, מצאתי את סניטי בחיפוש באינטרנט, ושם קיבלתי מענה מקצועי וביתי קיבלה את העזרה לה הייתה זקוקה, תוך שמירה על יחס אישי ואווירה נעימה.

  אלעד

  פניתי אל רוח ים לאחר משבר נפשי חמור שעברתי ולא הצלחתי להתמודד איתו בעצמי, והם סייעו לי להתאזן ולחזור למוטב.

  אלמוג

  הגעתי לסניטי בעקבות אבחון בתחלואה כפולה, סבלתי מדיכאון והתמכרות לאלכוהול ולא ידעתי איך להתמודד עם החיים. הצוות במקום היה מדהים ועזר לי לבנות את עצמי מחדש.

  התופעות שמתפתחות כשלא פונים לטיפול בטראומה

  במידה ותחליטו לדחות את הפנייה לטיפול ממוקד טראומה חשוב שתדעו שיש לכך השלכות בריאותיות שקשורות ברובן לחשיפה לאירוע הטראומתי. ניתן לפתח פוסט טראומה מורכב, הכולל: בעיות של דיכאון, חרדה, פנייה לחומרים ממכרים כמו סמים, רצון להיות לבד, חוסר אמון, האשמה ובושה ועוד. לסיכום, בית רוח ים עם המון ניסיון בטיפול בטראומה ממוקדת ויכול לסייע לכם למצוא את הדרך הטיפולית שתתאים בדיוק לשלב בו אתם נמצאים. אל תחכו לרגע האחרון.

  מתי כדאי להתחיל טיפול ממוקד טראומה?

  מי שחווה טראומה בעברו ופנה לטיפול ממוקד טראומה, יכול לספר לכם שאם הייתה לו האפשרות להתחיל יום אחרי שהוא חווה את הטראומה – זה מה שהוא היה עושה. אבל הכל תלוי בכם, בבשלות שלכם להתמודד עם האירוע שראיתם ועם החוזק הנפשי והגופני שלכם. אין נוסחה מדויקת למתי כדאי ונכון להתחיל, כל אדם יכול להתייחס לטיפול בצורה שונה, השאלה האם אתם מעוניינים להתחיל, מה הסיבות והאם אתם מאמינים שזה מה שיעזור לכם להתמודד עם ההפרעות דחק, לחצים, ותסמינים נוספים שאתם סובלים מהם באופן תדיר.

  טיפול ממוקד טראומה

  כמה פעמים יצא שנחשפתם לאירוע שטלטל את עולמכם? היום יש המון גברים ונשים ברחבי הארץ העולם שפוגשים באירועים טראומטיים שונים שמאיימים על מצבם הנפשי והבריאותי. האירועים האלו יכולים לקרות באופן פתאומי, ללא כל התראה מוקדמת, ולהציב את האדם שנחשף להם בעמדה של פגיעה מאוד קשה. חלק מהאירועים הטראומטיים הם, תקיפה מינית, כאשר אדם מבצע באדם אחר מעשים שהם לא מרצונו, פריצה של מלחמות או פיגועים, פריצה לתוך הבית והמרחב הפרטי ושוד, אלימות, תאונות דרכים וכדומה. כולם חווים את סוגי הטראומות השונות שפורטו כאן, חלק מתמודדים עם זה בצורה מסוימת שנחשבת עבור הסביבה לקלה ואחרים מתמודדים איתה בצורה קשה שמובילה לבעיות פיזיות ואף נפשיות מורכבות וקשות. אם יצא לכם לעבור אירוע טראומתי ואתם מרגישים שטיפול יכול לעזור לכם להתקדם לשלב הבא, מומלץ לעבור טיפול ממוקד טראומה ולהרפות מהתחושות הקשות שנחקקו בגופכם ונפשכם בזמן האירוע. בית רוח ים מטפל באנשים שעברו טראומות ממוקדות ומעוניינים לדברים עליהם, לקבל כלים ולקבל תכנית מסודרת שתשנה את חייהם.

  סוגי הטיפולים באנשים שחוו טראומה

  טיפול בטראומה הוא מגוון ויכול להתבצע בכמה אופנים. בתחילה הרופא הפסיכיאטרי מאבחן את המטופל ולאחר מכן מחליט איזה טיפול הוא צריך לעבור. חלק מפגועי הנפש יקבלו טיפול תרופתי, שעוזר להם בעיקר לרוגע נפשי ולחשוב קצת יותר בהיגיון. לאחר מכן, הם מתאימים להם טיפולים נפשיים ופסיכולוגיים שיכולו לעזור להם לבטא את התחושות המדויקות שלהם. לסיכום, בית רוח ים מעניקים עבור המטופלים פגועי הנפש מענה מקצועי וטיפולי. יחד עם הניסיון, הידע והכלים שהם צברו עם השנים, הם מלווים, מדריכים ונותנים כלים משמעותיים שמשפרים את מצבם הנפשי והבריאותי.

   התסמינים שמובילים לטיפול בטראומות

  הטראומה מגיעה בכל כך הרבה צורות והיא נחשבת לאירוע מסכן חיים, קשה ומאוד לא נוח לחיות איתו. עד כדי כך שאנשים שסובלים מטראומה נוטים למחשבות אובדניות, סובלים מדיכאון קשה והתקפי חרדה לא פשוטים, דבר המצריך התערבות מקצועית וטיפול בטראומות. תסמיני הטראומה הם מגוונים, אך חשוב להבין בשלב הראשון ממה הם נובעים. פגועי נפש יכולים לחוות טראומה כאשר הם לקחו חלק במלחמה בשירותם הצבאי, כשהם ראו פיגוע, הוטרדו מינית, חוו אלימות פיזית ונפשית ועוד. הם חווים זיכרונות קשים כמעט באופן יומיומי ומשחזרים כל דקה ודקה מהטראומה. כאילו היא הייתה אתמול. הפחדים שהם מפתחים מונעים מהם לעשות דברים, להתחבר לסביבה חדשה, להיות חברותיים ובכך, לחיות חיים מלאים בפחד וכאב. הטיפול יכול לסייע להם לראות מעט נקודת אור ולשפר את מצבם.

  טיפול נפשי בטראומה

  כל אדם שחווה טראומה אחת בחייו, חושש ומפחד להתמודד פעם נוספת עם חוויה דומה. המחשבות מתרוצצות במוחו לאורך כל שעות היום, וגורמות לו לשקוע, להתנתק, להסתגר ולהישאר בסופו של דבר בבית. הם יודעים שמצבם הולך ומתדרדר ורוצים להיפטר מהתחושה, לכן הם פונים לטיפול שיכול להסביר להם מה הם מרגישים ולמה, וכיצד ניתן לעבוד על התחושות והרגשות יחד עם כלים מותאמים אישית. היום יש סוגים שונים של טיפול בטראומות, חלקם קונבנציונאליות ואחרים פחות. הרפואה מציעה המון סוגים של טיפולים לפי דרכי התמודדויות של המטופל, בהתאם לרמת הטראומה, הפגיעה הנפשית והמצב שלו. בית רוח ים הוקם במטרה לסייע לאנשים שחוו טראומה בחייהם טיפול מקיף ומקצועי, מכיל ואוהב שמסייע להם להתמודד עם הטראומה בקצב שלהם, בזמן הכי נכון ולעזור להם להגיע לריפוי פנימי.

  טראומות ילדות – איך מטפלים בהן?

  טיפול ממוקד טראומה (TF-CBT) היא גישה פסיכותרפויטית בעלת יעילות מוכחת מדעית, אשר פותחה והשתמשה בטיפול בילדים בגילאי 3-17 שנים עם בעיות פסיכולוגיות או התנהגותיות הקשורות לטראומה (רגשית, גופנית, מינית) ולמען הורים שלהם. אחד התנאים החשובים לטיפול זה הוא שלילד יהיו זיכרונות מהטראומה ויכולתו של הילד לשחזר מילולית זיכרון זה. ב"סינטי" הרופאים המומחים שלנו מעבירים טיפולים אלו כבר שנים ומגיעים לתוצאות טובות של התגברות על הטראומה ילדות שמביאה איתה חרדות ודיכאונות.

  על מה מבוסס טיפול ממוקד טראומה?

  טיפול ממוקד טראומה מבוסס על מודל מדעי המתמקד בפיתוח חוסן (חוסן פסיכולוגי). מודל זה פועל באמצעות מגוון מנגנונים המסייעים לילד לפתח מיומנויות חדשות, להתגבר על פחדים וחרדות הקשורים לטראומה ולהגביר את תמיכת ההורים.

  לטיפול ממוקד טראומה יש תשעה מרכיבים המרכיבים את ראשי התיבות "PRACTICE" באנגלית. מרכיבים אלו של הטיפול נקבעים בשלושה שלבים טיפוליים. שלב בניית מיומנויות וייצוב כולל את המרכיבים הבאים: פסיכו-חינוך, מיומנויות הורות, מיומנויות הרפיה, מיומנויות אפנון רגשי ומיומנויות עיבוד קוגניטיביות. לשלב נרטיב ועיבוד הטראומה שני מרכיבים, נרטיב טראומה ועיבוד טראומה. שלב הגיבוש כולל שיפור מיומנויות "in vivo", מפגשים משותפים עם ההורים, חיזוק מרכיבי הבטיחות.

  טיפול שעוזר לילד וגם להורה

  החשיפה נכללת במודל ממוקד הטראומה ומהווה מנגנון חשוב לסיוע הן לילד והן להורה להתמודד עם תזכורות וזיכרונות של טראומה.

  מטפלים מעבירים שיעורים לפחות פעם בשבוע במשך 12-20 מפגשים, הנמשכים בממוצע 45-60 דקות כל אחד. המפגשים מתקיימים הן עם הילד וההורים בנפרד, והן עם הילד וההורים יחד.

  מעודדים את המטפלים להשתמש בגישה משחקית יצירתית לטיפול על מנת להפוך את תהליך ההתמודדות עם טראומה ליעיל יותר ולמנוע מהילד לפרוש מהטיפול.

  גישה פסיכותרפית מוכחת נוספת, טיפול שמקבלים הורים של ילדים, יכולה להיות יעילה לילדים מתחת לגיל 6 שאינם זוכרים את הטראומה שלהם.

  שיטה נוספת להתמודדות עם טראומה, הוכחה כיעילה במחקרים מדעיים לילדים בגילאי שלוש עד שבע עשרה עם תסמינים של הפרעת דחק פוסט טראומטית.

  בשביל שתוכלו לנהל חיים מלאים בשמחה ולהתגבר על כל הבעיות פסיכולוגיות פנו אלינו בטלפון או תשאירו פרטים באתר.

  ×

  שיחת ווטסאפ

  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support