052-5336566

צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון

  טיפול בהלומי קרב

  הלם קרב הוא מושג שרבים מכירים כתגובת פוסט טראומה של חייל, שראה או חווה אירועים קשים בזמן מלחמה בשירותו הצבאי. הלם קרב הוא גם תגובת קרב ובשתי התצורות תוצאת פוסט הטראומה היא דומה. אחוזי הנפגעים מהלם קרב במלחמות הם יחסית נמוכים, אך יש לא מעט חיילים שלא מדווחים על כך שהם חווים הלם קרב ולכן הנתונים אינם מדויקים. בישראל יש המון הלומי קרב, והם מתמודדים עם התופעה וחיים איתה באופן יומיומי. התסמינים משתנים בין חייל לחייל, ובהתאם לאירוע שהם חוו או ראו. היציאה לאזרחות מפגישה אותם אומנם עם אירועים שונים שלא מתקשרים באופן ישיר למה שהם חוו, אך הרעשים, הריחות, המבטים והמילים יכולים להצית אצלם ברגע את פוסט הטראומה ובאמצע שום מקום הם יצטרכו להתמודד עם התופעה. טיפול בהלומי קרב הוא הכרחי בקרב חיילים שסוחבים על גבם אירועים שהם ראו וחוו. הם זקוקים לו כדי להמשיך לחיות בצורה אחרת ומחוץ לצבא ולדעת להתאים את עצמם לאזרחות. בית רוח ים מלווה חיילים שסיימו את שירותם הצבאי ומתמודדים עם הלם קרב. יחד עם פסיכיאטר ואנשי מקצוע נוספים, הם מקיפים אותם בכלים ומענים מקצועיים כדי לסייע להם לעבור את שלב פוסט הטראומה בנועם וברוגע.

  הסיבות להתחיל טיפול בהלומי קרב

  יש כל כך הרבה תסמינים שחיילים שראו או חוו אירוע טראומתי ומלחמתי ירגישו, כל חייל חווה את התופעה של הלם קרב בצורה שונה, אך לרובם התסמינים יופיעו בשלב כזה או אחר בחיים. התסמינים יכולים להופיע בשלבים הראשונים בגוף ויהיה ניתן להרגיש אותם תוך כדי מאמץ פיזי. כמו עלייה במדרגות, עשיית ספורט או כל מאמץ שאתם יכולים להרגיש בו מותשים. התסמין הנוסף הוא חוסר שינה, ערנות יתר, מחשבות וזיכרונות בלתי פוסקים. כל אלו יכולים למנוע מהחייל להמשיך בשגרת חייו כמו כל אדם רגיל, ובכדי למנוע את החמרה במצב, מומלץ לשקול טיפול בהלומי קרב.

  טיפול בהלומי קרב משוחררים

  טיפול בהלומי קרב: סימנים שצריך לשים עליהם דגש

  מלבד התסמינים שצוינו, יש תסמינים נוספים וקריטיים כמו, תחושת רעב מאוד גדולה, פתאום חם ופתאום קר מאוד, חוסר באנרגיה ובמוטיבציה, רצון להיות לבד, לבכות, להסתגר בתוך החדר ותסמינים נוספים שיכולים להתבטא בצורה כזו או אחרת אצל החיילים שחווים פוסט טראומה וזקוקים לטיפול בהלומי קרב. אל תחששו לבקש עזרה, זה מציל חיים.

   

  לסיכום, בית רוח ים מעניקים להלומי קרב מענה מקיף ומקצועי המון שנים, ויחד עם הניסיון שהם צברו עם השנים, הם יכולים להתאים לכל מטופל את הטיפול המתאים לו.

   

  למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון

   מטופלים ממליצים

   הילה

   הגעתי למצב שלא ידעתי למי לפנות, כאשר ביתי עברה תקופה קשה. למזלי, מצאתי את סניטי בחיפוש באינטרנט, ושם קיבלתי מענה מקצועי וביתי קיבלה את העזרה לה הייתה זקוקה, תוך שמירה על יחס אישי ואווירה נעימה.

   אלעד

   פניתי אל רוח ים לאחר משבר נפשי חמור שעברתי ולא הצלחתי להתמודד איתו בעצמי, והם סייעו לי להתאזן ולחזור למוטב.

   אלמוג

   הגעתי לסניטי בעקבות אבחון בתחלואה כפולה, סבלתי מדיכאון והתמכרות לאלכוהול ולא ידעתי איך להתמודד עם החיים. הצוות במקום היה מדהים ועזר לי לבנות את עצמי מחדש.
   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים