contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון  טיפול בפוסט טראומה

  התחלת טיפול בפוסט טראומה הוא לא פשוט עבור כל אדם. הידיעה שיש צורך להתמודד עם האירועים והמקרים שאנשים ראו ועדיין רואים בזיכרונותיהם היא לא קלה כמו שזה נראה במבט ראשון. ההבנה שיש צורך לעבור טיפול, נחשבת לצעד מאוד משמעותי עבורם. נפגעי נפש רבים לא ממהרים להגיע לטיפול נפשי ומקצועי, גם בגלל הקושי, אך גם כי החברה לא רואה את הטיפול בנושאים הללו בפן חיובי. הם חושבים כי ההחלטה של האדם לגשת לטיפול הופכת אותו לחלש, שאינו מסוגל להתמודד לבד עם הבעיות האישיות שלו ולכן עצם בקשת העזרה הופכת אותו לשברירי וחסר שליטה. טיפול בטראומות לא הופכת את האדם לחלש, ההפך – ההתמודדות הנפשית עוזרת לו להתחזק, להתגבר ולהיפתח לקבל דברים חדשים וטובים יותר לחייו. בית רוח ים מאמינים שכל אדם שחוו טראומה יכול לעבור טיפול ולהתגבר עלייה. הם מתאימים טיפולים פרטניים ורגשיים ונותנים הדרכה, לווי וטיפול תרופתי במידת הצורך.

  איך צוברים אמון במהלך טיפול בפוסט טראומה?

  אנשים שחוו פוסט טראומה מתקשים להיפתח בפני אנשים זרים, גם כשמדובר באנשי מקצוע. לרוב הם לא סומכים על אף אחד, ומנסים להתגבר על זה כשהם פונים לעזרה. לא תמיד הם מצליחים להבין בעצמם מאיפה נובע חוסר האמון בבני אדם, לעיתים קרובות הם מרגישים שמרמים אותם, שבגדו בהם וכי זה יכול לחזור שוב. לכן הם קודם כל נרתעים מלהתמסר לתהליך ורק לאחר זמן מה, הם נפתחים וסומכים. אבל זה לא בהכרח נכון לגבי כל מטופל. פגועי נפש שמגיעים לטיפול בפוסט טראומה חוששים מלהיפגע פעם נוספת, מדובר בחלק מאוד משמעותי בטיפול וההבנה שכדי שיהיה אפשר לייצר טיפול אפקטיבי, צריך שיתוף פעולה. חלק משמעותי בתוכנית העבודה.

  שיטות טיפול בפוסט טראומה

  אחרי ההחלטה להגיע לטיפול בפוסט טראומה, ישנם שלבים שהמטופל עובר מרגע ההרשמה. בשלב הראשון הוא עובר אבחון מקיף, שם מתשאלים אותו לגבי התחושות והרגשות שלו לפי פרמטרים שונים, לאחר מכן הוא נכנס להשגחה וטיפול וברוב המקרים חלק מהתסמינים שהתגלו תחילה, ייעלמו. לאחר מכן הטפל יתחיל לבנות אמון מול המטופל, ייתן לא ידע על הטראומה שהוא חווה ובסוף טיפול מותאם אישית.

  לסיכום, בית רוח ים עם וותק וניסיון רב בטיפול באנשים שחווים פוסט טראומה ומעניקים להם מגוון טיפולים רגשיים, פרטניים, תרופתיים ויחס אישי הולם ומותאם לכל מטופל לצרכיו.

  טיפול ב-ptsd

  פוסט טראומה (ptsd) יכול להתפתח מכל אירוע שפגע בכם בנפש או בגוף. למשל: פציעה חמורה כתוצאה מתאונת דרכים, סכנת מוות וגם אלימות, הטרדה מינית וכדומה. בשונה מתגובות שונות שאנחנו חווים בזמן האירוע הטראומתי כמו: הלם, פחד, חרדה ואימה, פוסט טראומה מתאפיין בהפרעה הרבה יותר עמוקה, והוא מתחיל בקטן וגדל עם השנים לממדים הרבה יותר עוצמתיים. הרבה אנשים שחווים טראומה מתמודדים עם קושי, ורק חלק מאוד קטן יידעו להבין שהם עברו טראומה בעקבות החשיפה לאירוע וצריכים לפנות לעזרה וטיפול מקצועי כדי לחיות לצד זה. היום ניתן לבצע טיפול ב-ptsd, שהוא אינו תרופתי בעיקר, אלא יותר אלטרנטיבי, התנהגותי וקוגניטיבי. כשהמטרה שלו הוא לעזור לגבר או לאישה להפריד בין האירוע שהם עברו לבין החרדה שהוא מעורר במוח שלהם. תחת בית רוח ים ניתן לקבל תכנית טיפולית מקיפה, שתעזור לאנשים שחוו פוסט טראומה טיפולים שונים, ובניהם: טיפול פסיכותרפי, טיפולים רגשיים פרטניים ובקבוצה, תוך הערכה טיפולית, לווי מקצועי, ייעוץ והדרכה והתייחסות אישית לכל מצב וקושי שהם חווים.

  איתור הסימנים וטיפול ב ptsd

  כדי להתחיל טיפול ב-ptsd צריך קודם לזהות את הסימנים פיזיולוגיים ונפשיים שמתפתחים בגוף האדם כאשר אנחנו נחשפים לאירועים קשים עבורנו. חלק מהם יראו כמו פלאשבקים, מראות מתוך האירוע הטראומתי שחוזרים בפתאומיות ובמצבים שגרתיים מבלי לשלוט בהם. סיוטים בלילות, מחשבות אובדניות, בעיות קשב וריכוז, בעיות שינה, מתיחות, עצבנות ואי רוגע ובכל פעם שמישהו מדבר על האירוע, כל הרגשות, המחשבות והתחושות יכולים לצוף במקביל ולגרום לתחושת עייפות כוללת ולפעמים גם לחולי נפשי. הסימנים יכולים להרחיק לכת וגם לגרום להזעת יתר במהלך היום או בשינה, לקוצר נשימה ולתחושה שאין אוויר ולקצב דופק מהיר. אחרי שהצלחתם לזהות את הסימנים אצלכם, מומלץ לבדוק לגבי טיפול. אפשר לחיות לצד הטראומה, אך צריך לדעת איך.

  למה חשוב לטפל בהפרעה?

  כדי שתוכלו לחיות חיים רגועים יותר, עם הסתכלות חיובית, שמחה ובריאה חשוב לפנות לטיפול ב-ptsd. גם אם נדמה שהיציאה מהמצב היא בלתי אפשרית, אתם תראו את הדברים אחרת במהלך הטיפול ותצליחו לחיות בצורה שונה ומעט יותר שגרתית ממה שדמיינתם.

  לסיכום, בית רוח ים בעלי ניסיון עשיר בלווי נשים וגברים שעברו טראומות שונות בחייהם, בתוך המסגרת הם מקבלים טיפולים מתאימים שמסייעים להם לחיות אחרת.

  אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support