contact-us צור קשר

אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  טיפול בפוסט טראומה

  טיפול בפוסט טראומה (PTSD) יכול להיות מאתגר עבור אנשים. זה דורש התמודדות והתייחסות לאירועים וזיכרונות טראומטיים שהשפיעו עליהם עמוקות. ההכרה בצורך בטיפול היא צעד משמעותי לקראת ריפוי. עם זאת, אנשים בטראומה עשויים להסס לפנות לעזרה מקצועית בשל הקושי הכרוך בכך והסטיגמה החברתית הקשורה לבעיות נפשיות. החברה תופסת לעתים קרובות את בקשת העזרה כסימן לחולשה או חוסר יכולת להתמודד עם בעיות אישיות באופן עצמאי. חשוב להבין שפנייה לטיפול בטראומה אינה הופכת אדם לחלש, להיפך, היא גורמת להם להתעצם, להתחזק ומאפשרת להם לאמץ היבטים חדשים וחיוביים של החיים.

  התחלת טיפול בפוסט טראומה הוא לא פשוט עבור כל אדם. הידיעה שיש צורך להתמודד עם האירועים והמקרים שאנשים ראו ועדיין רואים בזיכרונותיהם היא לא קלה כמו שזה נראה במבט ראשון. ההבנה שיש צורך לעבור טיפול, נחשבת לצעד מאוד משמעותי עבורם. נפגעי נפש רבים לא ממהרים להגיע לטיפול נפשי ומקצועי, גם בגלל הקושי, אך גם כי החברה לא רואה את הטיפול בנושאים הללו בפן חיובי. הם חושבים כי ההחלטה של האדם לגשת לטיפול הופכת אותו לחלש, שאינו מסוגל להתמודד לבד עם הבעיות האישיות שלו ולכן עצם בקשת העזרה הופכת אותו לשברירי וחסר שליטה. טיפול בטראומות לא הופכת את האדם לחלש, ההפך – ההתמודדות הנפשית עוזרת לו להתחזק, להתגבר ולהיפתח לקבל דברים חדשים וטובים יותר לחייו. בית רוח ים מאמינים שכל אדם שחוו טראומה יכול לעבור טיפול ולהתגבר עלייה. הם מתאימים טיפולים פרטניים ורגשיים ונותנים הדרכה, לווי וטיפול תרופתי במידת הצורך.

  איך צוברים אמון במהלך טיפול בפוסט טראומה?

  אנשים שחוו פוסט טראומה מתקשים להיפתח בפני אנשים זרים, גם כשמדובר באנשי מקצוע. לרוב הם לא סומכים על אף אחד, ומנסים להתגבר על זה כשהם פונים לעזרה. לא תמיד הם מצליחים להבין בעצמם מאיפה נובע חוסר האמון בבני אדם, לעיתים קרובות הם מרגישים שמרמים אותם, שבגדו בהם וכי זה יכול לחזור שוב. לכן הם קודם כל נרתעים מלהתמסר לתהליך ורק לאחר זמן מה, הם נפתחים וסומכים. אבל זה לא בהכרח נכון לגבי כל מטופל. פגועי נפש שמגיעים לטיפול בפוסט טראומה חוששים מלהיפגע פעם נוספת, מדובר בחלק מאוד משמעותי בטיפול וההבנה שכדי שיהיה אפשר לייצר טיפול אפקטיבי, צריך שיתוף פעולה. חלק משמעותי בתוכנית העבודה.

  שיטות טיפול בפוסט טראומה

  אחרי ההחלטה להגיע לטיפול בפוסט טראומה, ישנם שלבים שהמטופל עובר מרגע ההרשמה. בשלב הראשון הוא עובר אבחון מקיף, שם מתשאלים אותו לגבי התחושות והרגשות שלו לפי פרמטרים שונים, לאחר מכן הוא נכנס להשגחה וטיפול וברוב המקרים חלק מהתסמינים שהתגלו תחילה, ייעלמו. לאחר מכן הטפל יתחיל לבנות אמון מול המטופל, ייתן לא ידע על הטראומה שהוא חווה ובסוף טיפול מותאם אישית.

  לסיכום, בית רוח ים עם וותק וניסיון רב בטיפול באנשים שחווים פוסט טראומה ומעניקים להם מגוון טיפולים רגשיים, פרטניים, תרופתיים ויחס אישי הולם ומותאם לכל מטופל לצרכיו.

  טיפול ב-ptsd

  פוסט טראומה (ptsd) יכול להתפתח מכל אירוע שפגע בכם בנפש או בגוף. למשל: פציעה חמורה כתוצאה מתאונת דרכים, סכנת מוות וגם אלימות, הטרדה מינית וכדומה. בשונה מתגובות שונות שאנחנו חווים בזמן האירוע הטראומתי כמו: הלם, פחד, חרדה ואימה, פוסט טראומה מתאפיין בהפרעה הרבה יותר עמוקה, והוא מתחיל בקטן וגדל עם השנים לממדים הרבה יותר עוצמתיים. הרבה אנשים שחווים טראומה מתמודדים עם קושי, ורק חלק מאוד קטן יידעו להבין שהם עברו טראומה בעקבות החשיפה לאירוע וצריכים לפנות לעזרה וטיפול מקצועי כדי לחיות לצד זה. היום ניתן לבצע טיפול ב-ptsd, שהוא אינו תרופתי בעיקר, אלא יותר אלטרנטיבי, התנהגותי וקוגניטיבי. כשהמטרה שלו הוא לעזור לגבר או לאישה להפריד בין האירוע שהם עברו לבין החרדה שהוא מעורר במוח שלהם. תחת בית רוח ים ניתן לקבל תכנית טיפולית מקיפה, שתעזור לאנשים שחוו פוסט טראומה טיפולים שונים, ובניהם: טיפול פסיכותרפי, טיפולים רגשיים פרטניים ובקבוצה, תוך הערכה טיפולית, לווי מקצועי, ייעוץ והדרכה והתייחסות אישית לכל מצב וקושי שהם חווים.

  איתור הסימנים וטיפול ב ptsd

  כדי להתחיל טיפול ב-ptsd צריך קודם לזהות את הסימנים פיזיולוגיים ונפשיים שמתפתחים בגוף האדם כאשר אנחנו נחשפים לאירועים קשים עבורנו. חלק מהם יראו כמו פלאשבקים, מראות מתוך האירוע הטראומתי שחוזרים בפתאומיות ובמצבים שגרתיים מבלי לשלוט בהם. סיוטים בלילות, מחשבות אובדניות, בעיות קשב וריכוז, בעיות שינה, מתיחות, עצבנות ואי רוגע ובכל פעם שמישהו מדבר על האירוע, כל הרגשות, המחשבות והתחושות יכולים לצוף במקביל ולגרום לתחושת עייפות כוללת ולפעמים גם לחולי נפשי. הסימנים יכולים להרחיק לכת וגם לגרום להזעת יתר במהלך היום או בשינה, לקוצר נשימה ולתחושה שאין אוויר ולקצב דופק מהיר. אחרי שהצלחתם לזהות את הסימנים אצלכם, מומלץ לבדוק לגבי טיפול. אפשר לחיות לצד הטראומה, אך צריך לדעת איך.

  למה חשוב לטפל בהפרעה?

  כדי שתוכלו לחיות חיים רגועים יותר, עם הסתכלות חיובית, שמחה ובריאה חשוב לפנות לטיפול ב-ptsd. גם אם נדמה שהיציאה מהמצב היא בלתי אפשרית, אתם תראו את הדברים אחרת במהלך הטיפול ותצליחו לחיות בצורה שונה ומעט יותר שגרתית ממה שדמיינתם.

  לסיכום, בית רוח ים בעלי ניסיון עשיר בלווי נשים וגברים שעברו טראומות שונות בחייהם, בתוך המסגרת הם מקבלים טיפולים מתאימים שמסייעים להם לחיות אחרת.

  טיפול בפוסט טראומה בסניטי

  בניית אמון במהלך טיפול PTSD יכולה להיות מאתגרת במיוחד עבור אנשים שחוו טראומה. אנשים אלה מתקשים לעתים קרובות לתת אמון אפילו באנשי מקצוע, מכיוון שהם הרגישו לעתים קרובות מרומים או נבגדים בעבר. התגברות על חוסר אמון זה היא חלק מהותי מתהליך הטיפול. למרות שזה עשוי לקחת זמן, עם סבלנות והבנה, אנשים מוכנים להיפתח בהדרגה ולסמוך על המטפלים שלהם. חשוב להכיר בכך שהפחד להיפגע שוב הוא מחסום משמעותי שיש לטפל בו על מנת לבסס מערכת יחסים טיפולית יעילה.

  שיטות הטיפול בפוסט טראומה כוללות מספר שלבים. בתחילה, המטופל עובר אבחון מקיף, שבו רגשותיו וחוויותיו מוערכים באמצעות פרמטרים שונים. בעקבות זאת, המטופל נכנס להשגחה וטיפול, שבמהלכם כמה תסמינים ראשוניים עשויים להתחיל להתפוגג. לאחר מכן המטפל מתמקד בבניית אמון עם המטופל ובמתן ידע על הטראומה הספציפית שלו. לבסוף, תוכניות טיפול מותאמות אישית לצרכים האישיים של כל מטופל. הפרעת פוסט טראומה יכולה לנבוע מכל אירוע הגורם לנזק נפשי או פיזי. הוא כולל חוויות כמו תאונות קשות, מפגשים של כמעט מוות, אלימות והטרדה מינית. בעוד שאנו עשויים לחוות בהתחלה הלם, פחד, חרדה ואימה במהלך אירוע טראומטי, פוסט טראומה מייצג הפרעה עמוקה וממושכת יותר המתפתחת עם הזמן. המטרה היא לעזור לאנשים להפריד בין האירוע הטראומטי לבין החרדה שהוא מעורר במוחם. בבית רוח ים קיימת תכנית טיפולית מקיפה ליחידים שחוו טראומה. זה כולל פסיכותרפיה, טיפולים רגשיים פרטניים וקבוצתיים, הערכה טיפולית, ליווי מקצועי, ייעוץ, הכוונה ויחס אישי לטיפול באתגרים וקשיים ספציפיים. זיהוי הסימנים והתסמינים של PTSD הוא הצעד הראשון בחיפוש אחר טיפול. אלה עשויים לכלול פלאשבקים, סצנות חוזרות מהאירוע הטראומטי שמופיעים באופן בלתי צפוי, סיוטים, מחשבות אובדניות, קשיי קשב וריכוז, בעיות שינה, מתח, חוסר שקט והצפה של רגשות, מחשבות ותחושות כאשר האירוע מוזכר. ביטויים גופניים יכולים לכלול הזעת יתר, קוצר נשימה וקצב לב מהיר.

  לאחר זיהוי סימנים אלו, חשוב לבחון אפשרויות טיפול וללמוד כיצד לחיות עם הטראומה. טיפול ב-PTSD חיוני לחיים רגועים, חיוביים ובריאים יותר. גם אם בתחילה זה נראה בלתי אפשרי להתגבר, טיפול יכול לספק פרספקטיבה שונה ולאפשר לאנשים לחיות בצורה ניהולית ושגרתית יותר. לבית רוח ים ניסיון רב בטיפול באנשים עם הפרעת פוסט טראומה. הם מציעים מגוון של טיפולים רגשיים, פרטניים ותרופתיים, המספקים טיפול מותאם אישית כדי לענות על הדרישות הייחודיות של כל מטופל.

  אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   הדרך המהירה ויעילה ביותר לטיפול בפוסט טראומה

   אירועים טראומתיים משאירים אחריהם צלקות נפשיות שבאות לידי ביטוי בהתפרצות פתאומית של תגובות חרדה ופאניקה. הפרעת פוסט טראומה אינה שמורה אך ורק לחיילים ושוטרים אלא מופיעה גם לאחר אירועים קשים כמו שריפה, התמודדות עם מחלה קשה, תקיפה מינית, תאונת דרכים ועוד. תגובת פוסט טראומה עשויה להופיע כמעט מיד לאחר האירוע או לאחר מספר חודשים עד מספר שנים. בית מאזן רוח-ים מציע לסובלים מפוסט טראומה סביבה טיפולית תומכת באווירה ביתית ורגועה. הטיפול ניתן יחד עם מגורים בבית המאזן ומערך טיפולי מקיף. הבית המאזן מהווה חלופה לאשפוז פסיכיאטרי. המגורים בבית רוח-ים מאפשרים לשוהים להתמקד בהחלמה ולחזור במהרה לשגרה.

   טיפול בפוסט טראומה ללא אשפוז

   הסובלים מפוסט טראומה חווים למעשה באמצעות פלשבקים את האירוע שוב ושוב. מאנשים מתפקדים ואופטימיים הם הופכים לשבר כלי. אדם שסובל מפוסט טראומה נדרש להיות דרוך 24 שעות. התפרצויות רגשיות מקשות על תפקוד יומיומי וניהול קשר זוגי, קשרים חברתיים וקריירה. טיפול בפוסט טראומה מצליח להקל על התסמינים ולסייע בהתמודדות עם האירוע הקשה. את היקף הטיפול וסוג הטיפול נקבע על פי חומרת התסמינים ורקע של הפרעות נפש נוספות. טיפול בפוסט טראומה ללא אשפוז ניתן במתכונת של שיחות אישיות או קבוצתיות. טיפול תרופתי בפוסט טראומה נותן מענה לקשיים בוויסות רגשי, דיכאון, חרדות.

   איך מטפלים בפוסט טראומה מהר?

   הימים חולפים במהרה ואתם מפספסים הזדמנויות – טיפול בפוסט טראומה הכרחי לחזרה לשגרה. ניסיונות להדחיק את הבעיה יגרמו להתפרצות לא רצונית. ככל שנפנה מהר יותר לטיפול כך נצליח לפתור את הבעיה מהר יותר. תוצאות מהירות יושגו כאשר המטפל מוסמך ומנוסה, תכנית הטיפול מותאמת למטופל, המטופל מצליח להתמקד בטיפול. מסגרת תומכת של בית מאזן היא המקום בו נפגעי פוסט טראומה מוצאים סביבה בטוחה ואוהדת להתמודדות עם החוויה הקשה. על המטופל להיות נינוח ורגוע, לסמוך על הצוות המטפל ולהקפיד לבצע את ההנחיות של הצוות המטפל. תמיכה של בני המשפחה נדרשת גם במהלך הטיפול וגם לאחר עזיבת הבית המאזן. בית מאזן רוח-ים מציע טיפול ממוקד, תומך ויעיל למקרים של פוסט טראומה – צרו קשר לקבלת פרטים נוספים.

   עצות של בעלי ניסיון להתמודדות עם PTSD

   התמודדות עם תסמונה פוסט טראומה (PTSD) אינה פשוטה בכל גיל. הטיפים הבאים נועדו להקל על אלו שסובלים מפוסט טראומה ובני משפחותיהם. חשיפה אל מצבים טראומטיים משפיעה באופן ישיר או עקיף על כל אדם. יהיו מקרים בהם בעקבות טראומה האדם ישתנה לטובה ומקרים בהם תתפתח תגובה של פוסט טראומה. טיפול ב ptsd נדרש במקרים בהם תסמונת פוסט הטראומה אינה חולפת מעצמה והסימפטומים פוגעים באיכות החיים. בית מאזן רוח-ים מספק לגברים ונשים שמתמודדים עם פוסט טראומה סביבה טיפולית תומכת ורגועה. הטיפול בבית רוח-ים מתבצע בעוד המטופלים מתגוררים בבית תחת השגחה. התכנית כוללת מענה מקצועי מקיף שניתן על ידי צוות שמורכב מכמה אנשי מקצוע.

   מתי נדרש טיפול ב ptsd?

   חשיפה לטראומה מעוררת תגובה קשה של הנפש. כל עוד אין עיבוד נכון של החוויה הבזקים של הטראומה עלולים להופיע ולשבש את חיי השגרה. כך למשל, בקרב הלומי קרב כל רעש חזק עשוי לעורר תגובת בהלה קיצונית. מופע זיקוקים ביום העצמאות מהווה סיוט של ממש בעבור הלומי קרב שסובלים מפוסט טראומה. טיפול ב ptsdנחוץ כאשר תסמיני פוסט הטראומה מלווים את האדם לאורך זמן. אם אתם מוצאים את עצמכם סובלים מפוביות, מגיבים בצורה לא הולמת מציאות או נמנעים מפעילויות מסוימות מתוך פחד – טיפול ב ptsdהוא הצעד הראשון לקראת החלמה.

   טיפים שימושיים להתמודדות עם תסמונת פוסט טראומה

   1. תזונה מאוזנת ובריאה (ארוחות מסודרות)
   2. פעילות גופנית סדירה
   3. שגרה קבועה ומסודרת
   4. שינה מספקת
   5. שיתוף בני משפחה וחברים בקשיים

   תזונה בריאה מחזקת את היכולת של הגוף להתמודד עם מתח נפשי. פעילות גופנית קבועה מעודדת שחרור של חומרים משפרי מצב רוח. התעמלות מסייעת בהתמודדות עם כל תסמיני הפוסט טראומה. תכניות טיפול ב ptsd כוללות יחד עם טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי גם המלצה לפעילות גופנית ושינויי תזונה. שגרה שמבוססת על סדר יום קבוע מחזקת את תחושת השליטה ומפחיתה מצבי חרדה. שנת לילה טובה נדרשת לצבירת אנרגיה, אם אנכם מסוגלים לישון חשוב לנוח. בבעיות שינה אפשר לטפל עם דמיון מודרך, מדיטציה, ריפוי בעיסוק. זקוקים לעזרה בהתמודדות עם תסמונת פוסט טראומה? צרו קשר עם בית מאזן רוח-ים ותגלו אוזן קשבת ומערך טיפולי מחזק ומשקם.

   ×

   שיחת ווטסאפ

   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support